ŞATIROĞLU MAHALLESİNDE FİDAN DİKİMİ YAPILDI

Reklam
Reklamı Gizle

         Ülke genelinde orman haftası nedeniyle başlatılan fidan dikme etkinliğine Mucur Şatıroğlu Mahallesi de katılmıştır.

         Mucur Kaymakamı Sayın Faruk ERDEM’in başlatmış olduğu fidan dikiminde mahalle muhtarı Soner ÇEVİK, Kırşehir Orman Müdürlüğü ile yapılan iş birliği sonucunda Mahalle mezarlığına bitişik fidanlığın yanında 13 dönümlük belediye ye ait yere fidan dikimi yapılmıştır.

         Tamamı 1600 fidan olan çam fidanı çeşitleri 17.11.2021 tarihinde saat 10.00 da Mucur’dan ve Şatıroğlu Mahallesinden gelen ağaç severler vasıtasıyla dikilip ,can suyu verilmiştir.

         Fidanları temin eden Kırşehir Orman Müdürlüğü elemanları çeşitli araçlarıyla fidan yerlerini hazırlamışlar ve halkla birlikte fidan dikimine katkılar sağlamışlardır.

         ” Bir ağaç yetiştirmek, bir evlat yetiştirmek kadar sevaptır.” diyen peygamberimizin ağaçlara verdiği önemi bilmeliyiz. Yetiştirdiğimiz ağaçlar için gurur duymalıyız.

         30-40 yıl önce bazı kurum ve kuruluşlarda yetişin ağaçların ne yazık ki bilinçsizce kesilmesini kabul etmiyoruz. Bina yapmak amacıyla yılların ağaçlarını kesenler ve satanlar bu halka hesap vermelidirler. “Ormanlarımdan, bir ağaç kesenin başını keserim. ” diye Fatih Sultan Mehmet’in bu değerli sözünü de unutmayalım.

         Başta ilçe Kaymakamımız olmak üzere fidan dikimi hizmetinde bulunan mahalle muhtarı Soner ÇEVİK, ve tüm emekleri geçenleri kutluyoruz. Suyunu ve bakımını yapıp bu dikilen ağaçları yetiştirmeliyiz.

         Fidan dikiminde çam ağacından çok o toprağa uygun düşen meyve ağaçlarını da dikip yetiştirmeliyiz. Meyve veren ve kolay yanmayan ağaçların fidelerinin çoğaltılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir