Kahvehaneler “Bittik Tükendik”

Reklam
Reklamı Gizle

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının Türkiye’de görülmeye başladığı mart ayından itibaren salgının yayılmasını önlemek adına birçok işletmenin faaliyeti geçici süreliğine durdurulmuştu.

Yaklaşık 3 ay boyunca kepenk kapatan birçok işletme haziran ayında faaliyetlerine yeniden devam etmeye başladı ancak koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde aylarca kapalı tutulan ve daha sonraları da oyun oynama yasağı şartı ile sadece çay içme izni verilen kahvehaneler, faaliyetlerine devam edemiyor.

Kırşehir’deOyun oynama yasağının olduğu kahvehaneler, müşteri ağırlayamazken çoğu kahvehane esnafı dükkanının kapısına kilit vuruyor.

Sesimizi duyurmaya çalışmamıza rağmen mağduriyetimizi giderecek bir sonuç alamadık

Yaşanan bu sürecin kahvehane esnafını ekonomik anlamda yıprattığını belirten Ömer Büyükşahin Gazetemiz 40 Arena Muhabirine açıklamalarda bulundu. Büyükşahin, yaptığı açıklamasında işlerin yolunda gitmediğini söyledi. “Koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde aylarca kapalı tutulan ve daha sonraları da oyun oynama yasağı şartı ile sadece çay içme izni verilen kahvehalerde olağanüstü kötü günler yaşaması ve birçok esnafın kapısına kilit vurma noktasına getirdi. Mağduriyetimizin giderilmesi adına sesimizi her platformda duyurmamıza rağmen bir sonuç alamadık. Aylardır sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, artık feryadımızın duyulmasını istiyoruz. Bekleyecek ve dayanacak gücümüz kalmadı” dedi.

İnsanlar ‘Oyun oynanmıyorsa ben kahvehaneye neden geleyim?’ diye soruyor

Feryadlarına ses verilmesi gerektiğini belirten Büyükşahin, “Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgının Türkiye’de görülmeye başladığı mart ayından itibaren yaklaşık 3 aylık bir süreçte işyerlerimizin faaliyeti geçici süreliğine durduruldu. Daha sonraki süreçte iş yerlerimiz açıldı ama tavla, okey, kağıt gibi kahvehanelerde oynanan tüm oyunlar yasaklandı. Bu nedenle bizler de iş yapamaz hale geldik. Kahvehaneye gelen insanlar, ‘Oyun oynanmıyorsa ben buraya neden geleyim?’ diye soruyor” diye konuştu.

40 Arena Haber Merkezi  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir