Güzel Günler Beklerken

Reklam
Reklamı Gizle

Uzayıp, kısalan günler, geceler ne çabuk geçip gidiyorsunuz. Giderken ömrümden de alıp gidiyorsunuz. Bazan gülen bir yüz, bazan ağlayan bir göz. Mutluluğu az, hüznü çok ömrüm, hep bekledim yıllarca, yarın daha mutlu, daha sağlıklı olurum belki diye. Olmadı, olmuyor.

Yine de yenilmedim size zalim yıllar. Siz çekilmezdiniz ama umutlarım getirdi, bu güne kadar. Umutlarım sönme, bitme. Bu çekilmez

Bu zalim insanlara dayanma gücü ver Allahım! Her gün yeni bir çekilmez, acı sözlere yaşam sevincimizin bitmesine sebep olan, seviyesiz, sevgisiz acaba yarın nasıl bir zorluk, zam, acı sözler çıkaracaklar diye kara kara düşünmeden geçmiyor yıllar.

Yeni bir yıl geliyor. Her şey düzelir diye düşünmek istiyorum. Şöyle demek istiyorum güzel günler beklerken ” sen uzaklarda değil, damarımda kanımsın.

Ben sensiz yaşayamam, hayatımsın canımsın ” Ben umut etmeden yaşayamam. Umutlarımızı ellerimizden almalarına izin vermeyelim. Umudumuz var. Ah bir de gençliğim var diyebilseydim. Ama olsun gençlerimiz var. Pırıl pırıl. söndürmeyin onların umutlarını, ışıklarını.

Torunlarım ah torunlarım! Sizler güzel günler görün. Ülkemizde güzel günler başlasa. Taaa uzaklardaki beyin göçü, ülkeme dönse. Tabi benim Ecem’im de. Bütün dünya milletleri bize gıptayla baksa. Atatürk nasıl küllerinden bir vatan çıkardıysa bize, yine şu kor ateşi söndürecek birileri çıksa. Olur mu dersiniz? Olsun ne olur. Artık ülkemde gülen yüzler olsun. Yarını nasıl geçireceğim diye Düşünüp duran insanlar olmasın.

Kışın da hiç insafı yok. İzmir bile bu kadar soğuk oluyorsa; doğuda, iç bölgelerde insanlarımız ne haldeler. Küçücük bebekler, yaşlı insanlar. Zor geçeceğe benziyor bu kış. Bütün bunlar geçecek.

” Kardan adamın krallığı, güneş doğuncaya kadardır”Umudumu yitirmedim, yitirmeyeceğim. Bu kardan krala da güneş doğacak ve eriyip su olacak. Oradan da toprağa karışacak.

Ülkemde sert rüzgarlar esiyor. Çatılar uçmasın, gönüller kırılmasın Allahım!

Canım arkadaşlarım yeni yılda ” yurtta ve dünyada barış”

Vijdansızlara vicdan, sevgisizlere sevgi, açlığım ve yoksulluğun olmamasını . Dikenli dillerin, dikenlerinin yok olmasını ve herkese sağlık diliyorum.

MUTLU YILLAR her birinize canım arkadaşlarım.

Anahtar Kelime:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir