GÜNEŞ PANELLERİ KURMADA BUDAK KÖYÜ BEN DE VARIM DEDİ

Reklam
Reklamı Gizle

         Mucur’a 11 kilometre uzaklıkta olan,60 hanelik bu köyde 230 civarında nüfus bulunmaktadır.Çiftçilik,hayvancılık yapılan bu köyde lavanta yetiştiriciliği ve arıcılık hayli gelişmiştir.Sebze ve meyve yetiştirme alanlarında da kendilerini göstermektedirler.

         Mucur Kaymakamı Sayın Faruk ERDEM’ in Köye hizmet götürme birliğini devreye sokarak köylerde su ve elektrik sıkıntılarını gidermek için başlattıkları “GÜNEŞ PANELLERİ” kurmada Yazıkınık Köyünden sonra Budak Köyü’de bu güzel projeyi gerçekleştirmiştir.

         Budak Köyünün girişinde okulun alt tarafında kurulan 42 güneş paneli bir ay önce kurulmuş ve elektrik üretmeye başlamıştır.Bu panellerin kurulmasında yüzde kırkını karşılayan Budak Köyü rahat bir nefes almıştır.

         Gündüz güneş ışığı ile dolan kolektör, gece de Medaş’ın elektriğinden yararlanmaktadırlar.Yazıkınık ve Budak Köyleri diğer köylerimize de örnek olmaktadır. Güneş panellerinin çoğalacağına inanıyoruz.

         Budak Köyünün içine döşenen 6500 metre karelik parkenin 570 metre karesini devlet vermiş,diğer kısımlarını da köylü karşılamıştır.Cesaretli muhtar Mustafa Mürsel YILDIRIM,atıl durumda olan okulu sosyal tesisler haline getirmek için çalışmalara başlamıştır.

         Okulun taziye evi,misafirhane ve çeşitli etkinlikler için kullanılacağını,bahçenin bir mesire yerine dönüştüreceğini, meraya vurdurulacak sondaj ile çıkacak suyun köyün hayvanları için hizmete sunacağını belirten muhtarı takdir ediyoruz.

         “İki günü eşit olan, ziyandadır. ” buyurmuştur sevgili peygamberimiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir