ERDOĞAN’ dan ASGARİ ÜCRET 4250 TL GOLÜ!!

Reklam
Reklamı Gizle

Mahmut Şefik Koç

Efendim hepimizin malumudur ki; son 1 yılda Türkiye’de temel gıda maddelerine, petrol ürünlerine ciddi anlamda zamlar geldi.

Türk Lirası Döviz karşısında adeta eridi. Komşu Bulgaristan halkı hatta Ermenistan, Gürcistan halkı Türkiye’ den poşetler dolusu alışveriş yapmaya başladılar. 
Üç, dört yıl önce Dolar, Euro 2500 TL / 3000 TL civarında gezerken, ABD başkanı TRUMP zamanında, “Alpapazı ver Papazı” olayında USD, 9 / 10 binlere dayandı. 

Yeni başkan BİDEN da alenen Erdoğan’ı seçimlerde indireceğiz demesi gösteriyor ki, “KÜRESEL GÜÇLER ve SERMAYESİ TÜRKİYE’ yi HEDEF ALDI”. Sonuçları da peyder peyder gelmeye başladı maalesef.

Bu sene Dolar / Euro 14.000 TL yi zorlarken, şimdi ise, maalesef 17.000 leri zorladı.
Merkez Bankası başkanları değişirken, gecelik ve günlük faizler, repolar alt üst oldu. Şimdi ki merkez Bankası başkanı çok net konuşuyor.

Süprizlerimiz var diyor. İlk meyvesinin teyidi, Asgari ücrette beklenmedik %50 artış. 2825 TL olan asgari ücret minimum 1500 TL arttı. 
Bu artış esasen Millet İttifakına ekonomik cevabıdır. Akabinde Memurlara, emeklilere de ciddi artışlar gelecek. Buda gösteriyor ki seneye asgarî ücret minimum 5500 TL yi bulacak. 
Bu artışlar esasen beklenmiyordu. Yeterli diyenlere şöyle veriliyor.

Bir evde karı koca asgari ücretle çalışsa 8500 TL gelir geliyor demek.
Ev kirası ortalama minimum 800 TL diyelim. Doğalgaz minimum ortalama 500 TL. Mutfak masrafı aylık 2000 TL olsun. Fuzuli ekstra giderlere de 1500 TL ekleyelim.

800+500+2000+1500 = 4800 TL Hadi biz 5000 diyelim. Kaldı bakiye : 3000 TL. Hadi 1000 TL de sizler için eksiltme azaltma yapalım. Kaldı kenarda 2000 TL.

Evet. Arife tarif gerekmez. Başkan Erdoğan Millet İTTİFAKINA ASGARİ ÜCRET ÜZERİNDEN İYİ BİR GOL ATTI. Bu hesaplamalara göre bizim halkımız tok gönüllüdür. Ha bende derim keşke asgarî ücret 6000 / 7000 TL olsa. 

Lakin TÜRKİYE eski TÜRKİYE değil. Ortadoğu da, Doğu Akdeniz de, Körfez de, Orta Asya da, Azerbaycan da, Katar’ da, Kuzey Afrika da süper güç gibi Jandarma görevini de yürüten bir TÜRKİYE VAR!!

Ne işimiz var diyenlere el cevap olarak derim ki. TARİH TEKERRÜR EDER. Tarih okuyalım. Sermayenin yeşili, kırmızısı olmaz. Ne Arabın şekeri ne de Şamın yüzü dedik de ne oldu? Atı alan Üsküdarı geçmedi mi??

Petrol ve doğalgazlar kime gitti? ABD ye… Ve kimi Avrupa Birliği ülkelerine…. Kadim bir devlet olarak uyuyan hasta adam iyileşti desek yeridir. 

Savunma sanayimiz de, İHA’ lar SİHA’ lar, ATAK HELİKOPTERİ, ALTAY TANKLARI, KİPRİ, EJDER, MMU yani Millî Muharip Uçağımız, FIRTINA OBÜS TOPÇU BİRLİĞİ, Uçak Gemimiz, G3 YERİNE MİLLİ PİYADE TÜFEĞİMİZ saymakla bitmiyor…. vd. ile Ermenistana diz çöktürdük. Karabağı kim aldı?

Rusya yı kazan kazan politikasi ile susturmadik mı? Hasılı kelam. Başkan ERDOĞAN ilmi siyaseti ve siyaseti iyi biliyor. Memurlarında yüzü gülünce, seneye asgarî ücrete ve memurlara yine beklenmedik artış verince ki vermek zorunda….

Eeee… Son kez gireceği seçimi süpürür götürür. Türk milleti cebine bakar. An itibariyle seçim olsa Cumhur İttifakı zorlanır. Ekonomik göstergelerden dolayı. Birde Millet İttifakı daha şimdiden aday tartışması yaşaması ayrı bir handikap.

Yazın bir kenara. Önümüzdeki seçimlerde halkın gözünde kriter nedir biliyor musunuz??
GEREK YEREL, GEREKSE GENEL SEÇİMLERDE ADAYLARIN HALKTA KARŞILIĞI VAR MI?? YOK MU??
KEZA BELEDİYE ENCÜMENLERİ ve İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİN HALKTA KARŞILIĞI VAR MI?? YOK MU??

OLAY BU. ŞAHSİYETLİ, ALAVERE, DALAVERESİ OLMAMIŞ KİŞİLER PARTİSİNE GÜÇ KATMAKTA.
Son örneği gerek milletvekili Metin İLHAN gerekse başkan EKİCİOĞLU nasıl kazandı?? İsimleri ile desek en tabii yeridir… Selam arkadaşlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir