BİZ YARI AÇ YARI TOK İKEN DEVLET ORDA RAHAT UYUSUN

Reklam
Reklamı Gizle

Yaklaşık olarak üç senedir teslim edilmeyen Bağbaşı Toki konutları geçtiğimiz günlerde sahiplerine aralıklı sürelerle teslim edildi. Ancak evlerin teslim alan konut sahipleri evlerinin içerisinde birçok eksik bulunmasından şikayetçi. Evlerin içerisine sözleşme gereğince yapılması gereken inşaat tam anlamıyla yapılmadı. ‘Zor güç teslim aldık onu da yarım yamalak aldık’ diyen konut sahibi Yurdagül yağcı, Gazetemize yaptığı açıklamasın da şikayetlerini şu sözlerle dile getirdi.
DEVLET BİZİ MAĞDUR ETTİ HAKLARIMIZ HARAM!
“Evleri üç senenin sonunda zor güç teslim aldık ama hiç memnun değiliz. Devlet bizi çok mağdur etti. Evin içinde bir sürü eksik var hepsini kendi kesemizden yaptırıyoruz. Normal şartlarda devlet bu evleri bize tam anlamıyla bitirip verecekti ancak etmedi. Oturma izni aldık ama ev tamamlanmamış halde verildi bize. İçinin eksiğini tamamlayamıyoruz ben tamamlasam başkası tamamlayamaz yaklaşık 15 bin TL gibi bir rakam çıkıyor masrafı. “
15 BİN TL MASRAFI VAR
“Evimizde bir çok eksik var örnek verecek olursam musluklarımız bozuk, parkelerin süpürgelikleri hala yok her şeyimiz açıkta duruyor. Bu halde eve oturamayız biz çok uğraşacağız gibi duruyor. Ellerimiz hep yara oldu tinerle temizlik yapmamız gerekiyor. Daha öncesinden verilseydi şimdi oturuyor olurduk. Bize yaşattıkları bu perişanlık için devlete hakkımızı helal etmiyoruz. Bu eksikler yetmezmiş gibi hem önden paramızı verdik hem de aidatımız başladı daha evin eksiklerini temizliğini bitirip içine yerleşemeden borcunu ödemeye başladık. Evin içine keyfi olarak istek üzerine bir tadilat yaptıracak durumumuz kalmadı sırf evin bize eksikleriyle verdikleri masraf 15 bin TL tutuyor. Tekrar söylüyorum Hakkımızı helal etmiyoruz! Biz burada yarı aç yarı tok gezerken devlet orda rahat uyusun. İyi ev teslim ettiler.”

(Haber Cemre Bayram)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir