Yöresel Ürünlere İlgi Yoğun

Reklam
Reklamı Gizle

Kırşehir’de, Cacabey Meydanı’nda kurulan yöresel ürünler fuarı Kırşehirlilerle buluştu.
Esnaf Odaları Birliği, Ticaret Sanayi Odası ve Kırşehir Belediyesinin katkıları ile oluşturulan ve yöresel lezzetlerin sergilendiği meydanda kültürel lezzetlerin tanıtımlarının yapıldığı görsel şovlar kadar farklı kültürlerin yemekleri ve ürünleri de vatandaşın ilgisi ile karşılandı.

Cacabey Meydanı’nda kurulan fuar ile şehir ekonomisine katkı sağlanması amaçlanırken Kırşehirli vatandaşların Cacabey Meydanı ilgi odağı oldu. Ahiler diyarı Kırşehir, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen esnaflarında ilgisi ile karşılandı.
Trabzon Beşikdüzünden gelen organik peynir satıcısı Hasan Kaya, gazetemize yaptığı açıklamada yöresel ürünleri Kırşehir halkı ile buluşturduğunu söyledi. Yaklaşık 10 gün boyunca ilimizde hizmet vereceğini belirten Kaya, Kırşehir halkının kendilerini sıcak karşılamasından memnun kaldığını ifade ederek şunları söyledi:

“Trabzon Beşikdüzünden geliyorum. Kırşehir’e ikinci gelişimiz. İşlerimiz gayet güzel Kırşehir halkı bizi çok sıcak karşıladı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Taleplerimize güzel cevap aldık. Peynirlerimiz tamamen organik kendi üretimimiz. Kaliteyi doğalı Kırşehir’e getirdik. İnşallah getirmeye devam edeceğiz. Halkımız memnun güzel tepkiler alıyoruz. Yaklaşık 15 gün buradayız.”
“Ürünlerimiz Trabzon bölgesinin en yüksek rakımlı yaylalarından toplanan sütlerden pişmiş yağlarımız peynirlerimiz küflü peynirlerimiz doğal antibiyotik peynirlerimizi Kırşehir halkının hizmetine sunmak için getirdik. İnşallah herkes memnun kalır. Kırşehir halkı organik ürünlerin tadına bakar Trabzon bölgesinin ürünlerini tatmaya herkesi davet ederiz. Halkımız gelip ürünlerimizin tadına baksın bizlerde ikramlarımızı yaparız. Kırşehir halkına çok teşekkür ederiz. Bizler de doğal ürünlerimizi Kırşehir’e getirdiğimiz için çok memnunuz.”

(Serhat Erdoğan)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir