Yılbaşı Biletleri Görücüye Çıktı

Reklam
Reklamı Gizle

Milli Piyango yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin 120 milyon olduğu biletler satışa çıkmasıyla, Kırşehir’de yılbaşı özel çekilişi için vatandaşların çeyrek biletlere yoğun ilgi gösterdiği görülüyor. Vatandaşlar, büyük ikramiyenin kendilerine çıktığı zaman ilk yapacakları işin bir ev ve araba almak olduğunu söylediler. Çarşıda yapacağınız kısa bir gezinti sırasında soğuktan üşüyen ama yüzünden gülümsemesi eksik olmayan onlarca seyyar bilet satıcısına rastlamanız ve büyük umutlarla biletlerini alan yüzlerce vatandaşla göz göze gelmeniz mümkün.

40 Arena Gazetesi olarak Kırşehir Caddelerinde bir gezintiye çıktık. Gezintimiz sırasında Cacabey Meydanı’nda uzun yıllardır seyyar bilet satışı yapan Galip Kılıçaslan’a rast geldik. Kılıçaslan insanların umutlarını biletlere bağladığını belirtti.

“ÇAREYİ PİYANGODA ARIYORLAR”

Vatandaşın yoğun bir şekilde bilet aldığını belirten Kılıçaslan , “Bizler burada birer barmeniz. İnsanlar nasıl bir bara gider, barmene derdini tasasını anlatırsa bizler de o vazifeyi görüyoruz. Dişinden tırnağından arttırıp büyük umutlarla bilet almaya gelen binlerce insan var. Yılbaşı ikramiyesinin de ayrı bir cezbediciliği var. Çünkü ödül çok büyük. insanlar, bizim gibi seyyar biletçileri tercih ediyor. Bir zaman sonra bizler de sabit bayi gibi oluyoruz. Çünkü herkesin tezgahını açıp, biletini sattığı yer belli. Hafta sonu bu sayı daha da artıyor. Bu durum daha çok havanın iyi olmasıyla alakalı. Bir yağmur yağdı mı ya da hava buz gibi soğuk oldu mu pek fazla bilet alan da olmuyor. İnsanlar eski alışkanlıklarını terk etmiyorlar. Halen birçok insan karışık, onlu ve çapraz seri olarak çoklu alımlar yapıyor. Çünkü insanlar kazanmak, şanslarını arttırmak istiyorlar ve bunu da yılın en çok ikramiye veren zamanı yılbaşında yapıyorlar. Yıl boyunca tek bir bilet almayan insanlar bile yılbaşı ikramiyesini duyunca birden onlarca bilet almaya başlıyor. Akrabası için eş dost için de emanet olarak bir tane bilet alan da birçok insan var. İnsanlar, ülkede çok fazla ümit kalmadığı için çareyi piyangoda arıyorlar. Zaten birçoğu da ‘aman ya çeker giderim buradan’ düşüncesiyle bilet alıyor.” dedi.

31 Aralık 2021 Cuma günü gerçekleştirilecek olan çekilişte çeyrek bilet 30 TL’den yarım bilet 60 TL’den tam bilet ise 120 TL’den satışa sunulacak.

Haber Cemre Bayram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir