VATANDAŞA GELİNCE CEZA!

Reklam
Reklamı Gizle

Yasak Sadece Vatandaşa Mı Geldi?

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüsle mücadele kapsamında milyar dolarlar harcanarak hastalığa karşı savaşılırken, geçtiğimiz günlerde Ankara Milletvekili Hemşerimiz Hacı Turan’a ait olan Cezerye ve lokanta açılışında Maske ve mesafe dikkate alınmayarak, sağlık skandalının yaşanmasına neden oldu.

Koronavirüs salgının hızla yayıldığı şu dönemlerde Kırşehir’de yeni açılan özel bir iş yeri açılışında koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı.

‘Maske mesafe’ diye bas bas bağıranlar bu ne vurdumduymazlık dedirtti.

Yapılan bu açılış esnasında sosyal mesafeye dikkat edilmemesi gözden kaçmadı. 14 kişinin yan yana oturarak sosyal mesafe kurallarını hiçe sayması büyük tepki topladı. Ülkenin koronavirüs sürecinde uygulaması gereken en önemli kurallarını, siyasilerin hiçe sayması eleştirilere neden oldu.

Kırşehir ve Ankaradan çok sayıda davetlinin olduğu bir yerde bu tür ekinliklerin yapılması akla ziyan dedirtmektedir. Tüm sivil toplum kuruluşlarının salgın hastalık nedeniyle faaliyetlerinin ertelenmesi rağmen böyle bir etkinliğe göz yumulması vatandaş tarafından hoş karşılanmadı.

Davete gelen kişilerin çoğunda maske bile olmadığı görüldü. Birçok ilde zorunlu hale gelen maske kullanımı, mesafelere uyulması toplu alanlarda insanların bir araya gelmesi İl Pandemi Kurulu’nun kararına göre ilimizde de zorunlu olmuştu. Ama siyasiler kendilerine gelince bu zorunluluğa uymadı.

Emniyet Güçleri caddelerde maskesi burunun altında olan bazı vatandaşların gözünün yaşına bakmadan ceza yazarken, bu manzaraya sesiz kalması sert bir şekilde eleştirildi. Herkesin tedbirlere uyması gereken bu günlerde, ortaya çıkan görüntüler akıllarda ‘yasak sadece vatandaşa mı geldi? Sorusunu oluşturdu.

Koronavirüs tehdidine rağmen katılımın yoğun olması, kalabalık bir ortamda gerçekleşen açılışta Ankara Milletvekili Turan ile bazı misafirlerin maske takmadıklarının ve mesafe kuralını ihlal etmeleri ‘bu kadarı da olmaz’ dedirtti.

Vatandaş tarafından gelen tepkiler ise şu şekilde;

“Salgının olduğu açılış dönemde davet nasıl yapılır?”

“Çok mu gerekli insanların sağlığını tehlikeye atıyorsunuz!”     

“Sağlıktan Daha mı Önemli bu Oturup yemek yemek!”

“Akıl ve Bilim bu görüntünün neresinde?”

“Kendinize gelin kendinize!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir