Vatandaş Salgın Kısıtlamalarını Destekliyor

Reklam
Reklamı Gizle

Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçenCumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Koronavirüs tedbirlerini açıkladı.  Hafta sonları saat 10.00 ila 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Okullar yılsonuna kadar uzaktan eğitim ile devam edecek. Restoranlar sadece paket servis hizmeti verecek. Kırşehirliler alınan yeni kararları değerlendirdi. 40 Arena Gazetesi olarak vatandaşlara sorduk. Kırşehirliler alınan yeni kararların doğru olduğunu söyledi. Eğer önlem alınmazsa sonuç daha da vahim olacağı ifade edildi. Yeni Kısıtlamalara vatandaş ne diyor?  İşte o röportaj;

‘Hep Birlikte Başaracağız’

“Daha fazla önlemler alına bilinir. Bu durum ekonomi içinde sıkıntılı birde tam kış mevsimi ekonomide daralma olur. Zor zamanlar yaşadığımız şu günlerde hep birlikte mücadele vererek bunu yenebiliriz. Eğer en erken zamanda bu salgın hastalıktan kurtulmak istiyorsak Devletimizin aldığı tedbirlere harfiyen uymamız gerekmektedir”

‘Kısıtlamalar Esnaf İçin Zor Olacak’

“Herkesin tedbir alması lazım ihtiyarlar daha çabuk virüsü kapabiliyor tedavisi zor oluyor

Keşke Kısıtlamalar daha önceden genişletilmeseydi esnaf dükkânları açamayınca dışarı çıkılmayınca alışveriş olmayacaktır bu yüzden de haliyle sıkıntı olacak ama bu hastalığın da ülkemizden biran önce giderilmesi gerekiyor”

‘Kurullara Uymak Zorundayız’

“Cumhurbaşkanımızı dinlemek zorundayız halkımız kurallara uymuyor koranada çoğaldı eldiven olsun maske olsun takmak gerekiyor. yetkililer hepimizin sağlığı için çağrıda bulunuyor bizlerde bunu göz önünde bulundurarak tedbirlere uymamız lazım. ekonomik olarak zor günler geçiriyoruz. Millette para yok esnafların çoğu iş yapamıyor evlerine ekmek götürmekte zorlanıyorlar. Birlikte mücadele ederek başaracağız”

‘Devlet Babamız Kendinize Gelin Diyor’

“Korana  aşısına bizim Türk milletine var ya ne dersen boş biz kendi kendimize tedbir almazsak devlet sana nasıl tedbir alsın devlet kendi hali ile mi uğraşsın yoksa senin ağzınla mı uğraşsın sen sağlığına önem vermezsen gelişi güzel sigarayı ağzına alıp çarşılarda gezersen bunun sonu hüsranla bitecek ne olursa olsun birbirimize zararımız olmayacak devlet bizim kötü olmamızı istemez devlet bizim babamız bize diyor ki kendinize gelin” 

‘Bu Kısıtlamalar Vatandaşı Kendine Getirir’

“Kısıtlamalar bence yeterli bu yasaklar olursa çok iyi olur. Yasakların gelmesi iyi oldu bence 18 yaş altının hiç çıkmaması gerekiyor. Vatandaşları kalabalık ortamlardan uzaklaştırmak için alınan yeni tedbirler çok iyi oldu. Çünkü çoğu kurallara riayet etmiyor. Sosyal mesafe yok temas var özellikle kafe gibi yerlerde gidenler maskelerini takmıyorlar. İşletme sahiplerinde bu konuda uyarmıyor. Onlarda bir yönden haklı müşteri gelmezse evine ekmek götüremeyecek o adamlara da bir şey diyemiyorum ama devletimiz esnafa maddi destek vermeli diye düşünüyorum.”

‘Herkes Duyarlı Olmalı’

“Bu konuda vatandaşların duyarlı olmasını temenni ediyorum çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız bir karar aldı ve bu kararı bizim Türkiye cumhuriyeti vatandaşları için almıştır bizler bu karara ne kadar uyarsak hayatımızdan maskeyi sosyal mesafeyi ve hijyeni bir o kadar daha artırmalıyız şuan Çin de hiç vaka görünmüyor çünkü niye onlar tedbirlerini aldılar bizlerde tedbiri elden bırakmasak Bu maskeyi artık takmak için ihtiyaç duymayacağız” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir