Ünlü Sanatçı Aycan Öner Gazetemize Konuştu

Reklam
Reklamı Gizle

Ereğlili genç sanatçı Aycan Öner Kırşehir’e gelerek Gazetemiz Sayfa Editörü Serhat Erdoğan ve  Muhabirimiz Cemre Bayram’ı ziyaret etti. Bir dizi çalışmalar için Kırşehir’de olan Öner, Gazetemiz Editörü ile uzun süre sohbet ettikten sonra Kaman’da sahne almak için Kırşehir’den ayrıldı. Eserleriyle gönülleri feth eden Aycan Öner, gördüğü yoğun ilgi için vatandaşlara ayrı ayrı teşekkür etti. Başarılı sanatçı Öner, çocukluktan beri bağlama çaldığımı söyledi. Büyük Ozan Neşet Ertaş’ı Örnek alarak Türkü, ses ve saz sanatçılığı yoluna çıktığını ifade eden Öner, açıklamasında şu cümlelere yer verdi: “ Konya Ereğli ilçesinde doğdum.  Bugün bir takım çalışmalar ve sizi ziyaret için Kırşehir’e geldik. Kırşehir halkının bana gösterdiği yoğun ilgi için onlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yolda gören kardeşlerimiz fotoğraf çekinip ikramda bulunmak için davet ediyorlar. Bozlak kültürü hepimizin ortak değeri bizleri bozlağa aşık eden büyük ozan ustamız Neşet Ertaş’tır. Bozlak bestelerinin çoğu ona aittir. Bizlerde elimizden geldiğince çalıp söylemeye çalışıyoruz. Benim babamda sanatçı hem babamdan hem ustamız Neşet Ertaş’tan esinlenerek bu işe gönül verdik. Allah’a şükür yolumuzda başarılı bir şekilde ilerliyoruz.”

Aycan Öner Kimdir?

“Müzisyen, şarkıcı. Ereğli / Konya doğumlu. Küçüklükten beri müzikle ilgisi olan şarkıcı saz çalmaktadır. İlk profesyonel albümü Yar yemin olsun 2017 yılının son aylarında piyasaya çıkmış ve birbirinden güzel şarkıların yer aldığı albüm oldukça sevilmiştir.”

Popüler Şarkıları: Yar Yemin Olsun, Sarma Doktor, Söyle Gardaşım, Tükendim, Yeşil Gözlerin, Fakir Anam, Hasanım İpekli Yorgan, Buralardan Giderim, Seyrime Baktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir