Ümit Özdağ Kırşehir’i neden Hedef Gösterdi?

Reklam
Reklamı Gizle

         Son aylarda mülteci karşıtı söylemlerini artıran ve sosyal medya üzerinden bu yönde pek çok paylaşımda bulunan Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, bu kez de Afgan bir esnafı hedef gösterdi. Özdağ, Afgan gencin Kırşehir’de açtığı marketin fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı.

İYİ Parti’den istifa eden ve yürüttüğü ‘Ayyıldız Hareketi’ni partileştirme çalışmalarını sürdüren Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, mülteci karşıtı politikalarını sürdürüyor.

Yabancı uyruklu kişilere suyu 10 kat zamlı vermek isteyen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ziyarette bulunup tebriklerini ileten Özdağ, son olarak sosyal medya üzerinden Kırşehir’de Afgan bir esnafı hedef tahtasına oturttu.

Ülkelerinde kaçıp Türkiye’ye göç eden binlerce Afkan uyruklu göçmenlere tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Türkiye’ye geldikleri yetmeyip üzerine esnaflık yaparak Kırşehir’de sayısızca bakkal, market açan göçmenlere Ümit Özdağ’dan hedef göstergesi geldi. Özdağ’ın tepkisine Kırşehir Halkı sessiz kalmadı. Afkanlı göçmenlerden rahatsız olan Kırşehirli vatandaşlar ‘Biz maddi sıkıntı çekip evimize ekmeği zor götürürken bu insanlar nasıl market açabiliyor?  Bir Afganlıya yada başka göçmenlere gösterilen tolerans vergi KDV stopaj kolaylığı bizlerede gösterilseydi belkide bu kadar maddi sıkıntı yaşamayacaktık. Onlar market, bakkal açsın biz de evimize götüreceğimiz ekmeği onlardan alıp zengin edelim. Kendi memleketimizde bizler işçi olurken onlar bedavadan patron oldular !’Dedi.

(HABER: CEMRE BAYRAM)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir