Tıp Fakültesinde İki Önemli Gelişme

Reklam
Reklamı Gizle

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında Kadavra Üzerinde Anatomi Eğitimi Vermeye Başlayacak.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde, öğrencilerimize zengin maket koleksiyonunun yanında iki kadavra ile anatomi eğitimi vermeye başlayacak. Yeni morfoloji binamızda gerçekleştirilecek eğitimler sayesinde, anatomi biliminin olmazsa olmazı olan kadavra ile geleceğin ahi hekimlerine insan vücudunu en gerçekçi boyutuyla görme imkânı sağlanacak.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı; 1 profesör, 1 doktor öğretim üyesi, 1 araştırma görevlisi ve 4 yüksek lisans öğrencisi olmak üzere alanında yetkin eğitim kadrosuyla, yeni eğitim ve öğretim dönemi için hazırlıklarını tamamladı. Tıp Fakültemiz, anatomi eğitimlerini yüz yüze verecek şekilde hazırlıkları tamamlananın yanı sıra internet üzerinden on-line ders imkanını da öğrencilerimize sunmaya hazırlanıyor. Tıp Fakültemize Deney Hayvanları Laboratuvarı Kuruluyor
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Deney Hayvanları Laboratuvarı Ünitesi kuruluyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde faaliyete geçmesi planlanan laboratuvarın tüm akademik düzeylerde öğrencilerimize ve üniversitemizdeki bilimsel çalışmalara önemli katkılar sağlaması bekleniyor. Deney Hayvanları Laboratuvarının sunacağı imkanlarla, üniversitemizde yapılacak akademik çalışmalar ile ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirilecek projelere ciddi bir olanak sağlanmış olacak.
Tıp Fakültesi öğrencilerimizin pratik yapmaları ve bilimsel çalışmalara yatkınlıklarını artırmaları amacıyla Deney Hayvanları Dersi seçmeli olarak bu yıldan itibaren ders programına ekleniyor. Kurulduğu günden bu yana sürekli yeniliklere imza atan Tıp Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, tüm çalışmalarında kendilerine sunduğu sonsuz destekten dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya teşekkürlerini ileterek geleceğin Ahi hekimlerinin sağlığın öncüleri olacağına duyduğu inancı dile getirdi.
(HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir