Soğutma Cihazlarının Bakımları Düzenli Yaptırılmalı

Reklam
Reklamı Gizle

Klima ve soğutma cihazlarının bakımının sadece belirli dönemlerde değil her daim düzenli bir şekilde yaptırılması gerektiğini vurgulayan Klima Tamircisi Cuma Erdoğan, düzenli olarak bakımı yaptırılan cihazların kullanıcıya büyük fayda sağlayacağını belirtti.

Klima cihazlarının daha verimli çalışması için her daim bakıma ihtiyacı olduğunu ifade eden Erdoğan, “Klimamızın daha verimli çalışması için bakıma ihtiyacı var. Bu bakımların cihaza faydası olduğu kadar bize de faydası var. Çünkü cihazlar ısıtma ve soğutmada kullanıldığı için bakteriye açıktır. Onun için de özellikle yoğun çalışan yerlerde üç ayda bir bakım, dezenfekte ve temizlik yapılması gerekiyor. Bunun yapılması cihazlara her zaman fayda sağlar. Cihazların bakımları her daim düzenli yapıldığı zaman hem cihazın ömrü uzuyor ve hem de hizmetini daha güzel veriyor.” dedi.

Daha fazla bedel ödememek için bakımlar zamanında yaptırılmalı

 Erdoğan, cihaz bakımlarının maddi bir külfet getirdiği düşüncesinin yanlış olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Cihazların bakımları yaptırıldığı zaman ‘sanki daha fazla para veriyoruz’ gibi bir düşünce var ancak müşterilerimiz verilen her miktardan hem kendilerine hem de cihaza fayda sağlandığını zaten hissederler. Cihazlarınızın hepsinin bakımları zamanında yaptırıldığında hem hizmetleri güzel oluyor hem arızaya maruz kalmıyor hem de ömürleri daha uzun oluyor. Konforlu yaşanmasının bir bedeli var ama bedeli daha fazla ödememek için bakımlar zamanında yapılmalı.”

Klimaların sadece yaz aylarında değil kışın da sıklıkla kullanıldığını söyleyen Erdoğan, “Klima denince sadece yaz akılımıza gelirdi. Şimdi o düşünce kalktı. Teknolojik gelişmeler ve yeni sistemlerin ekonomiye katkısıyla eksi 20 dereceye kadar olan dış hava sıcaklığında, klimayla rahatlıkla ısınabiliyoruz. Birçok hastanemizde kışın ısınma yine klimayla sağlanıyor. Klima ayrıca içerideki havalandırma sirkülasyonunu sağlıyor. Evdeki klimalarımızda kışın ısıtmada, yazın soğutmada kullanılıyor. Klimalar ilkbahar ve sonbahar geçişlerinde de ayaktan kalkan tozların temizlenmesini ve bizim temiz bir hava teneffüs etmemizi sağlıyor. Onun için cihazlarımızın bakımlarını aksatmayalım.”

Soğutma cihazlarına da düzenli bakım yaptırılmalı

Erdoğan, klima cihazlarının yanı sıra soğutma cihazlarının da bakımlarının yaptırılmasının önemli olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti:

“Şarküteri olsun hava depolarımız olsun burada kullanılan cihazların da bakımları önemli. Yediğimiz bütün gıdalar soğutma cihazlarında muhafaza ediliyor. Soğutma cihazlarında bakım yaptırıldığı zaman amperini ölçtürürsünüz fazla elektrik yakmazsınız, izolasyonuna baktırırsınız fazla ısı kayıplarınız olmaz, gazına baktırırsınız ne kadar erken soğutursa makinamız o kadar erken devreden çıkar. Bizlere daha yararlı daha ekonomik çalışma sağlar.”

yanlışlıklarda bilir kişi gönderiyoruz. Hatanın kimden kaynaklandığının tespitini yapıyoruz.”(HABER SÜMEYYE ŞAHİN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir