“Sigorta Mal Güvenliğidir”

Reklam
Reklamı Gizle
“Sigorta Mal Güvenliğidir”

Her eve yapılması zorunlu tutulan Doğal afet sigortasının yanı sıra deprem sigortası da mal güvenliği için büyük önem taşıyor. Sigortayı herkes yapar, ancak kaliteyi herkes veremez diyen Timurlar Sigorta sahibi Niyazi Timur Yıldız, gazetemize özel açıklamalarda bulundu;

                “8 yıldır Kırşehir’de sigorta işi ile uğraşıyorum. Ailemle birlikte yapıyoruz. Doğal afet sigortası zorunlu bir sigorta olarak geçiyor. Şuanda Kırşehir birinci derece deprem bölgesi olmadığı için bunların fiyatları da üştü. Haritadan da kaldırdılar. Şuan 130 metre kare bir evin deprem sigortası yaklaşık 45-50 TL arasında fiyat çıkıyor. Çok cüzzi bir rakam önceden daha pahalı çıkıyordu. Deprem sigortasının yanında konut sigortası kesiyoruz. İkisi birlikte olunca her hangi bir sel su hasarından her hangi bir çilingir hizmeti olsun yangın vs. bunların hepsini konut sigortası kapsıyor. Deprem sigortası sadece depremi kapsıyor ikisi birlikte kampanyalı fiyatlarımız oluyor. 400 TL gibi bir rakam çıkıyor. Bu fiyatın içerisinde kombi bakım fiyatı var zaten bir kombi bakımı 150 TL sigorta neredeyse yarı yarıya gelmiş oluyor.

“Her Zaman Müşterinin Yanındayız”

“ilk önce işi bilmek çok önemli poliçeyi herkes keser sistemde bilgileri yazar kesersin önemli olan müşterinin arkasında durabilmek. Her hangi bir hasar olduğunda biz uğraşıyoruz. Hasarın ödenmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Kaliteli firmalarla çalışıyoruz. Kaliteli firmalardan poliçe kesiyoruz ki ne müşteri nede biz sıkıntı yaşayalım. Müşteri de memnun bizde memnun kalıyoruz. Her zaman müşterinin yanındayız bizim için önemli olan müşteri müşteriyi tutarsak zaten müşteri müşteriyi çekiyor. Yapılan sigortalar bir yıllıktır. Bir yıllık bu süreçte her hangi bir hasarsızlık olduğunda poliçeleri yenilediğimizde fiyatlar da düşüyor. Hasarsızlık olursa ki eğer ona göre fiyat birimi belli oluyor. Geçtiğimiz gün bir eğitime gitmiştim konut sigortasında ki bir eğitimde on katlı bir binanın 10. Katında müşteri oturuyor. Konut sigortası yaptırmak istiyor. O poliçenin içerisinde sel hasarını kaldırtmak istiyor. Mantıken sel onuncu kata vurmaz bana bu teminatı kaldırtın diyor. Ama eksper şuna bakıyor. Her hangi bir sel olduğunda bir hasar oluşmuş bu hasar da nasıl oluyor selden elektrik trafosuna çarpıyor. Trafodan dolayı bina yanıyor. Eksper gelip kontrol ediyor. Amaca bakıyor neden oldu? sebep nedir niye sebep selden dolayı olduğu için teminatta olmazsa parayı ödemiyor. Onun için müşterilerimize her zaman diyorum ki konut sigortasını yaptırtırken en iyisini en fulünü yaptırın diye arada çok fazla fiyat farkı oynamıyor zaten deprem sigortası sabittir. Metre kareye göre çıkıyor fiyatı en fazla çıksa çıksa 50-60 TL çıkar. Müşterilerimize evlerine konut ve deprem sigortalarını yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Çok büyük bir paralar değil. Kesinlikle yaptırın ki bir sıkıntı yaşamayın”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir