SAAT 9’U 5 GEÇE HAYAT DURDU

Reklam
Reklamı Gizle

SAAT 9’U 5 GEÇE HAYAT DURDU

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programlarla anıldı.         

Ulu Önderin aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde düzenlenen program, saat 09.00’da Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Cadde ve sokaklarda, evlerinin balkonlarında saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, seyir halindeki araçların sürücüleri, trafikte kontak kapatarak saygı duruşunda bulundu. Saat 09.05’te yapılan 2 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından bayrağımız göndere çekilip yarıya indirildi.


Buradaki programa Vali İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, protokol üyeleri, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.


Cacabey Meydanındaki Çelenk Sunma Töreninin ardından Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezin Muharrem Ertaş Konferans Salonunda, Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Recai Yağmur tarafından “Meşrutiyetten Cumhuriyete, Cumhuriyetten 10 Kasım’a Gazi Mustafa Kemal Atatürk” adlı konferans verildi.
HABER : SÜMEYYE ŞAHİN

         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir