Pandemi Gelinlik Satışlılarını Olumsuz Etkiledi

Reklam
Reklamı Gizle

Korona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığınca düğün, nişan ve kına gecesine getirilen kısıtlamalar Kırşehir’de gelinlik başta olmak üzere damatlık ve abiye satışları, neredeyse durma noktasına getirdi.

Ülke genelinde korona virüs nedeniyle ertelenen düğünler, gelinlik başta olmak üzere damatlık ve abiye satışlarını olumsuz yönde etkiledi. Kına ve Nişan yapılmasının yasak olması evlilik planı yapan birçok çift düğünlerini ertelemek zorunda kaldı.

Kırşehir’de pandem nedeniyle satış yapamadıklarını belirten gelinlikçiler mağdur olduklarını söyledi. 

Pandemi nedeniyle düğünlere getirilen kısıtlamalardan dolayı iş yapamaz hale gelen gelinlik işletmecisi Fatih Koca, yaptığı açıklamada;  “pandemiden dolayı baya bir sıkıntıdaydık ama şu son bu günlerde işlerde biraz hareketlilik var. Fiyatlarımız 3000 ile 7,500 arasında her bütçeye uygun var 1000 TL ye bile var. Geçen seneyle bu sene fiyatları hemen hemen aynı pandemiden önce daha uygundu dolar çok yükseldiği için virüs çıktığından beri böyle.  Bu sene içinde yasakların açılacağı tam belli olmadığı için önceden kimse hazırlık yapmadı son ana bıraktılar ve şu an üst üste geliyorlar elinde hazır fotoğrafla geliyor bundan istiyorum diyor dikiyoruz bazıları deniyor alıyor. Bizim elimizde yaklaşık 120 modelimiz var hepsine yardımcı oluyoruz. Bunların içinde 40-42 bedende var. Gelinlik, bindallı 1500,2000 TL olan guruplarımız var kampanya olarak. Ancak onlarda bizim seçtiklerimiz arasından beğenmeleri gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir