Oyuna Gelme Kırşehir

Reklam
Reklamı Gizle

2015 Yılında Türkiye’nin dört bir yanından gelen Şehit haberleri, bazı trollerin iştahını kabartarak Kırşehir’in de içinde olduğu bir çok şehirde yağmalama ve kundaklama gerçekleşmişti. Şimdi Aynı senaryo tekrarlanmak isteniyor. Bu defa da ülkemize kaçak yollardan giriş yapan Afganlı ve Suriyeli Mültecilere iş yerleri hedef gösterilerek ülkemiz ve şehrimiz karıştırılmak istenmektedir. Bu kaosa neden olabilecek olayların önüne geçilmesi için Kırşehir Valiliğinin ve diğer kurumların teyakkuzda olmaları çıkabilecek olayların önüne geçilerek vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğini korunmalıdır.

Kırşehir’de 30 yıldır faaliyette olan Gül Kitabevi’nin yağmalanıp ateşe verilmesinin görüntüleri herkesi dehşete düşürmüş olup, bu olayların bir daha yaşanmaması için tüm Güvenlik birimlerinin alarmda olması beklenilmektedir.

Kırşehir’de geçen 2015 8 Eylül ‘de PKK ‘yı protesto eylemleri sırasında, İlimizde 30 yıldır faaliyet gösteren Gül Kitabevi  HDP Binası Çöl Pazarı Konfeksiyon İşyeri, Adıyaman Köftecisi, bazı kişiler tarafından yağmalanmış ve ateşe verilmişti.

YAĞMALADILAR, TAŞLADILAR, YAKTILAR, LİNÇ ETTİLER

Bu saldırının polis ve güvenlik kamerası kayıtlarıda ortaya çıkmıştı. Polis kamerası kayıtlarına göre, HDP’nin il binasını yakmaktan dönen onlarca saldırgan slogan atarak kitapevini taşlıyor, kitabevi önündeki çantalardan birini alıp diğerlerini yakarak içeriye atıyor, yangın çıkarıyor ve kitabevi sahiplerinden birini topluca linç etmeye uğraşmışlardı.

DÜKKANI ATEŞE VERDİLER

Kitapevinin içini gösteren güvenlik kamerası kayıtlarına göre de dükkana giren saldırganlar kitapları, defterleri ve diğer malzemeleri devirip yağmaladılar, içeriye yanık çanta atarak dükkanı ateşe veriyor. Bu sırada, kitabevinin çalışanları kaçışıp üst katlara sığınıyor ve içerisi simsiyah duman oluyor.

NELER YAŞANMIŞTI?

Türkiye’de art arda gelen şehit haberlerinin ardından Eylül ayının başında HDP binalarına saldırılar olmuş hatta HDP’nin Ankara‘daki Genel Merkezi bile yakılmaya çalışılmıştı. 8 Eylül 2015 günü ise Kırşehir‘de protestocu grup HDP adayı 30 yıllık Gül Kitapevi‘ni  60 Yıllık Çöl Pazar Konfeksiyon iş yerini 20 Yıllık Adı Diyarbakır olan Tatlıcı ve Lahmacuncu olan lokantayı yine Adıyaman Çiğköftecisini yakarak zarar vermişlerdi.

40 Arena Haber Merkezi

Anahtar Kelime:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir