Müfit Göçen Gündeme Dair Soruları Yanıtladı

Reklam
Reklamı Gizle

Müfit Göçen Gündeme Dair Soruları Yanıtladı

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, Kanal 40 Televizyonunun canlı yayın konuğu oldu. Göçen, Genel yayın yönetmenimiz Sait Yanık’ın sorularını yanıtladı. İşte O röportaj;

Sait Yanık ‘Öncelikle Kendinizi Tanıtır mısınız?’

Müfit Göçen “1959 Kırşehir doğumluyum. 1982’den beri bir fiil kendi adıma ticaretle uğraştım. Traktör bayilikleri yaptık temizlik firması kurduk. Kırşehir’in telefon firmaları üzerine ilk telefon firmalısıyız. O şekilde telefon işiyle istikrar ediyoruz. Aynı zamanda taşeronluk hizmetleri veren firmamız var. Küçük çaplıda çiftçilikle uğraşıyoruz. Bu şekilde Kırşehir’de yaşıyoruz. Sevdiğimiz memleketimizdeyiz. Aile ferdelerimizin büyük çapı burada. Şahsım olarak Kırşehir’i çok seviyorum. Hayatım boyunca hiçbir zaman başka bir yeri düşünemedim. İstanbul’a gitsem her türlü bir yaşantım olur. Ama Kırşehir’de hayatımı devam ettiriyorum. Kamuoyunun kabul ettiği gibi saldırı derken alenen bir savaş açılmış değil. Sadece yapılmaya çalışan şuanda İyi Partinin yükselişinin karşısında biz burayı nasıl durdururuz.  Hatta şöyle bir örnek vereyim geçen partiye giderken yolda bir bayan beni çevirdi. Aman başkanım ne olur sakın bir şey yapmayın dağılmasın bu parti gücünü kaybetmesin lütfen elinizden geleni yapın. İnsanlar bir umut olarak bizim partimizi gördüler. Bir saldırı var bu gerilen ortam hoş bir ortam değil Türkiye’de ki siyasetin yabancı olmadığı bir ortam geçmiş dönemde şuanda ülkenin başlındaki insanlarında ağıza alınmayacak birbirlerine laf edecek inşalar bir bakıyorsun ki bir araya geliyorlar.”

Sait Yanık “Cumhuriyet Gazetesinden Orhan Bursalı diyor ki Ömür Özdağ’ın Çıkışı birilerine mesaj diyor bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?”

Müfit Göçen “Bu yaşananlardan İyi partinin faydalanması için bir hareket olduğunu düşünmüyorum. İyi partiye zarar vermek için kendisini v e düşüncesi çerçevesinde insanların kendisini destekleyeceğini düşündü. İnanın o gece benim bir misafirim vardı programı izlemedim. Bizim İl başkanları whatsap grubumuz var. Bir il başkanı arkadaşımı aradım ne oluyor bu yazışmalar nelerdir konuyu anlattı bana sonuçta şunu gördüm. İl başkanları korkunç bir şekilde bu hareketleri tasvip etmiyorlar. Bu iş hiç tasgip edilebilir mi? Biz gere hiç sıkıntı yok.”

DEMOKRATİK DAVRANIYORUZ

“Genel Başkanımız İlk günden beri bizim fikir ve görüşlerimizi almadan bir şey yapmamaya çalışıyoruz.  İlk zamanlar bazı sıkıntılar yaşadık yaşamadık değil fakat yeterli istişare yapılmadığından kaynaklandığını anladık. Çünkü çok baskın bir seçim yaşadık. Bizim partimiz yeni kurulmuş, teşkilat yeni kuruluyor, kongreler yeni yapılıyor vs. araya bir sürü süreç ekleyebiliriz. Sayın Özdağ’ın gelişi sol krizi yenmiş. Gerçekten şunu da söyleyeyim partiye zarar verdi mi? Ben verdiği kanısında değilim.”

YANIK: SİZCE BU KONU YÜZÜNDEN İHRAÇ EDİLME SÖZKONUSU MU?

Müfit Göçen“O konuyla ilgili tüzük maddelerini tam bilmediğim için bir şey söylemem doğru olmaz. Lakin kanaatimce ihraç edilmez. Zaten disiplin kurulumuz gereğini yapacaktır. Bildiğim tek bir şey var partinin lehine bir karar değil. Olabilir içimizden yanlış adam da çıkabilir fakat bu durumu kimsenin kullanmamasına müsaade etmeden kendi içimizde çözmemiz gerekir.

Hatırlarsanız AK PARTİ sözcüsü çıktı bir konuşma gerçekleştirdi. İl Başkanı ve milletvekili arasındaki hadiseden bahsediyor. Bunlar hoş şeyler değil. Keşke bunun önlemini siz yapsanız. 3 gün önce senin meclis başkanın eski bakanın eski milletvekilin çıkıp da eski Ankara Belediye Başkanıyla ilgili parsel parsel sattı teslim etti diyen senin partinin içinde değil miydi? FETO’cu arıyorsanız bu durum bize yakışmaz bu FETO’culuk.”

Sait Yanık: ‘FETOCULUK BİR İHANET ŞEBEKESİDİR

Müfit Göçen; “Bu ihanet şebekesini biz hiçbir zaman görmedik. Bunları efendiler, efendimiz diye seven sayan her yerde övgülerle paylaşan tepeden tırnağa biz değiliz ki! Bu hususla ilgili biz diyoruz ki yazılı bir basın açıklaması yapılsın. Siyasi bir araştırma açılsın. FETO’culukla ilgili TBMM’e bizim partimizin defalarva vermiş olduğu bir dilekçe var. Bu iş incelensin ve bunun için bir komisyon kurulsun diye.”

Sait Yanık ‘Peki, neden incelenmiyor?’

Müfit Göçen “Kesinlikle yanaşamıyorlar çünkü yanaştıklarında çünkü şunu iyi biliyorlar ki  bu iş kendileriyle kendileriyle ilişkisi olan insanlarla çok böyle ortak noktalara gidecek onun içinde fırsat ta bu fırsat vurun oraya gidiyor. Biz çirkin şeyler gördük zamanında zamanın da sayın Cumhurbaşkanımıza olmadık laflar sayan insanlara bugünüm bakanlım genel başkan yardımcılığı koltuğunda he koltukta oturuyor. Nerde nasıl anlaştılar bunlar hakkında hiçbir bilgimiz yok”

Sait Yanık “Okuldan çıkan çocuklar çöpten sebze ve meyve topluyor. Bunu nasıl açıklayacağız başkanım?”

Müfit Göçen;“Şimdi bu iki anlamda değerlendirilebilir bundan on yıl önce Türk uçakları göklerde diye anlattılar hatırlarsanız Sayın Valiler soba buzdolabı dağıtacak Türkiye Uçacak diye vurguladılar ama maalesef o anlamada uçanalar Suriyeliler oldu. Türk vatandaşları maalesef özellikle bu pandemi döneminde zor şartlar yaşadı. İşler iyice kötüye gitti. Halkı tanımak lazım yukarıda birilerinin yanındaki insanalar bir duvar örmüşler dışarıya vatandaşı göstermiyorlar halkın durumunu bilmiyorlar. Şimdi bundan birkaç a önce bir arkadaşımız arabaya aldım. Dükkânların kapalı olduğu dönemde bunu bağbaşın da kendi evine götürdüm götürürken nasıl vaziyet durum dedim. Abi bin lira para aldım üç aydır kapalıyız yanımda üç adam çalışıyor. Adamalar para vermek zorundayım elimde biriktirdiğim şu kadar parayı harcadım şu kadar da borçlandım bu işin sonu nereye varacak göremiyorum.”

Haber Nurten Ceylan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir