Lağım Kokusundan Vatandaş Evinde Oturamıyor!

Reklam
Reklamı Gizle

Kırşehir’de kanalizasyon hattından akan pis sudan dolayı, vatandaşlar evlerine girmekte zorlanıyor. Kokudan duramadıklarını ifade eden apartman sakinleri, Kırşehir Belediyesini defalarca aramalarına rağmen bu konuyla ilgilenmediklerini ve kesin bir çözüm bulmadıklarını belirttiler.

Kuşdilli mahallesi Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünün yanında bulunan bir apartmanın önündeki kanalizasyon hattı dışarı su sızdırıyor. Her geçen gün dışarı akan su miktarının arttığını ifade eden bina sakinleri yetkililerden kanalizasyon atığının yapımı için yardım bekliyor.

Gazetemiz muhabirine şikayetlerini dile apartman sakinleri:  “Geçen hafta Belediyeyi en az 20 defa telefon ettik ancak sürekli bahaneler üretip gelmiyorlar. Sorunu kendimizin işçi çağırıp yaptırmamızı istiyorlar. Evlerimizde kokudan oturamıyoruz. Kokudan iş yerlerimizde duramıyoruz. Çamaşırları seremiyoruz. Koku odalarımıza sindi Misafirler bu pisliğe basarak evlerimize giriyor, pislikten evin önünden yürüyemiyoruz. Burası şehrin göbeği Belediyenin buraya kesin bir çözüm bulması gerekiyor. Çok yağmur yağdığında taşabilir ancak yazın ortasında da bu kanalizasyon tıkanıyor ve taşıyor. Bu durumdan artık bizde bıktık ve kimden yardım isteyeceğimizi de bilmiyoruz. Buradan geçen vatandaşlarda bu duruma tepki gösteriyorlar. Biz Belediye ekiplerine bu olayın acil olduğunu, vatandaşların yolda yürüyemediğini, ortamın sağlıksız olduğunu belirtmemize rağmen hala hiç bir tedbir alınmış değil. Ben yetkililerden bu durumun kalıcı olarak çözülmesini istiyorum.” diye konuştu.

40 Arena Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir