Küçüklüğünü Unutmuş Çocuklar

Reklam
Reklamı Gizle

Küçüklüğünü Unutmuş Çocuklar

Kırşehir Terme Caddesi Önünde Kaldırım Kenarında 10 Yaşındaki karton toplayan Görenlerin İçini Burkuyor

İki tekerli arabası ile karton topluyor. Onlar yaşıtları gibi sıcacık evlerinde oturmuyor, derslerine belki babasının veya annesinin yardımıyla çalışmıyor ama o, kaldırımların hemen kenarında bu soğuk günde evine ekmek götürüyor.

Babasının karton toplayarak evin geçimini sağladığı Suriyeli anne babanın 10 yaşında ki çocuğu Mahmod, soğuğa aldırış etmeden kendi memleketlerinin buradan daha soğuk olduğunu dile getiriyor. İlimizi daha sıcak bulan ve yerde kaldırım taşına oturarak saatlerce soğuğa aldırış etmeyen Mahmod, sadece ellerinin üşüdüğünü belirtiyor.

“SADECE ELLERİM ÜŞÜYOR”

Mahmod, “Suriyeden geldik. 2 senedir burada kalıyorum. Hergün karton topluyorum.  Toplamda 5 kardeşim var. En büyükleri benim. 10 yaşına girdim. Annem çalışmıyor ama babam çalışıyor. Babam da karton topluyor. Ben de boş durmaktansa harçlığımı çıkarıyorum. Akşamları neresi olursa orada karton topluyorum. Soğuk oluyor ama biz alıştık biraz da olsa. Çünkü bizim olduğumuz yerlere hep kar yağıyordu. Orası daha soğuktu. Burası oraya göre çok çok iyi. Sadece ellerim üşüyor”

Haber: Nurten Ceylan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir