Krize Rağmen Vatandaşın Temel İhtiyacını Karşılıyorlar

Reklam
Reklamı Gizle

7’den 70’e her yaş grubunun ihtiyacı olan kuaförler, krizden etkilenmeyen esnaflar arasında yer alıyor. Krize rağmen vatandaşın temel ihtiyaçlarını karşılayan kuaförler, karamsar esnafların aksine işlerinin iyi olduğunu söylediler.

 Yaklaşık 7 yıldır Erkek Kuaförlüğü yaptığını ifade eden Sadettin Özdemir, yılların deneyimiyle erkek kuaförlüğünde daha da usta bir hale geldiğini söyledi. Tüm yaş gruplarına hitap eden saç stillerini ustalıkla yaptığını belirten Özdemir, “Sadece Kendi bildiğim saç ve sakal kesimi değil müşterilerimin isteğine göre de kesim yapıyorum. Sadece saç ve sakal kesimi değil cilt bakımı ve saç boyama hizmetini de müşterilerimize sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Ayrıca Sadettin Özdemir, krizden etkilenmeden işlerinin her zamanki gibi iyi olduğunu söyledi; “Müşterilerimizin çoğu genç ve orta yaş grubu insanlar. Piyasada çırak bulma sıkıntısı var ama bizim öyle bir problemimiz yok çıraklarımız mesleği öğrenmek için en iyi şekilde çalışıyorlar. Pandemi döneminde üç ay dükkân kapalı kaldı. O dönemde maddi olarak biraz sıkıntı çektik ama kapanma sonra işlerimizde artış yaşandı. Stil erkek kuaförü olarak Kırşehir’de bir numarayız. İşimizi en iyi şekilde yaparak müşteri memnuniyetine özen gösteriyoruz. Özellikle gençler kişisel bakımına önem veriyor. Dolayısıyla işlerimiz yoğun oluyor. Özellikle haftanın ilk günü yoğunluktan dolayı iş yetiştiremiyoruz. Müşterilerimizin randevusunu ertesi güne aktarıyoruz. Kısacası İnsanlığın olduğu yerde mesleğin biteceğine inanmıyorum.” dedi.

 “Tıraş sonrası cilt tipine uygun losyonlar kullanılmalı”

Özdemir, tıraş sırasında deride meydana gelen hasarların, onarıcı özelliği bulunan ürünlerle iyileştirilebileceğine değindi.

Tıraş sonrası cilt tipine uygun nemlendiriciler ve balsamların tercih edilme gerektiğinin altını çizen Özdemir, şunları kaydetti:

“Deri yüzeyini kurutan ve tahriş riskini arttırıcı özelliği olan alkol içeren ürünler seçilmemelidir. Bu ürünler cilt yüzeyinde yıkıma yol açabiliyor. Ciltte kızarıklık, tahriş, pullanma, sivilce, batık ile yanma ve batma hissi gibi sorunları önlemek için tıraş sonrası cilt tipine uygun losyonlar kullanılmalı. Yağlı cilt yapısına sahip kişiler su bazlı nemlendiricileri tercih etmeli. Kuru cilt yapısı olanlarda ise yağ bazlı nemlendiriciler kullanılabilir. Gözeneklerde tıkanıklığa sebep veren ürünler kılların çıkışını zorlaştırarak deride sivilcelenmeye sebep olabilir.”

(Serhat Erdoğan)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir