Koca Koca Yalanlarla Ölüyoruz

Reklam
Reklamı Gizle

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını etkisini sürdürüyor. Ülkeler de salgın sebebiyle tedbirlerini artırıyor. İşte ülkelerin koronavirüs vakaları ve ölümlerine ilişkin yapılan açıklamalarda ölüm sayılarının her geçen gün arttığı belirtiliyor.

Kırşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, kovid-19 ölümlerinde artış yaşanıyor. Yetkililer günlük kovid-19’dan dolayı vefat eden kişi sayının 4 olduğunu söyledi. Koronavirsüten Kırşehir’de ölenlerin sayısı günde en az 4 olarak belirtiliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayısını artan iller arasında Kırşehir’in de yer aldığı açıklamasının ardından. 40 Arena gazetesi olarak kovid-19 dan ölenler hakkında araştırma yaptık.

Yaptığımız araştırma neticesinde acı tablo gözler önüne serildi. Bulaşıcı ölümcül hastalık can almaya devam ediyor. Vaka ve ölüm sayısındaki aşırı artış Kırşehir halkının yeteri kadar tedbir almadığını gösteriyor.

Gerçek rakamların şimdiye kadar açıklanmaması ise sermayenin çıkarları gereği olduğunu belirtiliyor. Keza o rakamların açıklanması durumunda zorunlu alanlar dışında tüm hayatın durdurulması gerektiğini, burjuvazi ve temsilcilerinin bunu göze alamadıklarını vatandaşlar tarafından aktarılıyor.

Yeni yeni gerçeğe yakın sayıların açıklanması yüksek vakalara ülkelere aşı önceliği tanınacağının mı? Sorusu akıllarda oluşuyor.

AĞIR HASTA SAYISINDA ARTIŞ

Sağlık Bakanlığı, 27 Kasım Türkiye Günlük Korona Tablosu’nu paylaştı. Tabloya göre, son 24 saatte 171 bin 113 Kovid-19 testi yapıldı, 29 bin 845 kişinin testi pozitif çıktı, 177 kişi hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 4 bin 816 oldu, son 24 saatte 3 bin 845 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 392 bin 616’ya yükseldi.

Bakan Koca Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6.592 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 5.000’e yaklaştı. Kayıplarımız artıyor. Tedbirlere sıkı uyarsak kısıtlama olmadan da mücadele edebiliriz. Yoksa kısıtlamalar kaçınılmaz olur. En güvenli yer evimizdir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir