Kırşehir’de Yeni Bir İş Yeri Faaliyete Girdi

Reklam
Reklamı Gizle

İlimiz Kırşehir’de yeni bir iş yeri faaliyete girdi. “Un-Yem-Kepek” isimli iş yeri yapılan görkemli törenle hizmete açıldı. Pazar yeri faaliyet verecek olan işletmenin açılışına Kırşehir Milletvekilleri Mustafa Kendirli, Metin İlhan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, önceki Dönem Ak Parti Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ve davetliler katıldı.

Açılışta konuşan İş yeri Sahibi Vehbi Solak, yeni iş yerinin açılmasının Kırşehir ekonomisine de  sağlayacağını belirterek Kırşehirlilere en iyi şekilde hizmet vereceğini söyledi. Solak;

“2005 yılından 2015 yılına kadar un kepek satışı yapıyorduk. Yeni iş yerimizi açtık satışlarımıza buradan devam edeceğiz. Tüm Kırşehir halkını iş yerimize bekleriz. Kalite bakımından çorum ununu tercih ediyorduk. En iyi kaliteleri Kırşehir’e getirdik. Yemleri de Adana ve Kırşehir bölgesinden getirerek satışlarımıza devam ediyoruz. hayvansal bitkisel tüm ürünlerimiz mevcuttur. Bazı bankların un ve yem satışında taksit yapma imkanı var bizde ona göre taksitlerde yardımcı olacağız.”

“Her Konuda Üreticilerin Yanındayız”

Ayrıca Gazetemize Konuşan Ziraat Mühendisi Selçuk Gökten, “her türlü ham madde olarak Üretilerin yanındayız” diyerek şunları söyledi: “Ziraat mühendisiyim zeoteknist Vehbi Bey benim çok sevdiğim bir arkadaşım. Burada onun danışmanlığını yapıyorum. Firmamda yem katkıları üretiyoruz. Aynı zaman Vehbi neye teşekkür ediyorum. Hayvancılığın bu kadar sıkıntılı olduğu bir dönemde böyle bir iş yeri açması güzel girişim oldu. Hem yem çeşitleri hem ham madde olarak üreticilerin hizmetindeyiz. Ayrıca yemin maliyeti çok önemli ben zeoteknist olduğum için söylüyorum. Doların bu kadar hızlı bir şekilde arttığı dönemde her gün yeme zam geliyor. Ete beklenilen fiyat artışı gelmediğinden. Üreticilerimiz ciddi olarak sıkıntı yaşıyorlar. İşte bu sıkıntılı dönemde ham maddeleriyle maliyeti aşağı çekecekleri rasyonlar oluşturmak zorundalar. Biz bu konuda da üreticilerin yanındayız.”

Haber Serhat Erdoğan    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir