Kırşehir Halkı Dertli

Reklam
Reklamı Gizle

Kırşehir Halkı Dertli

Kırşehir’de yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre, ülke halkının büyük bölümü ekonominin gidişatından endişe duyuyor. Son dönemde artan döviz fiyatlarının Ekonomiye yansıması, vatandaş etkiliyor. Haber ekibimiz Kırşehir sokaklarına çıkarak, vatandaşın nabzını tutu.  Gazetemize 40 Arena’ya konuşan vatandaşlar yaşanmaz durma geldik dediler.

Ali Güven: Ekonomiyi hiç iyi görmüyorum. Gidişatımız kötü. Allah sonumuzu hayır eylesin. Ülkede başımızdakiler yalan söylüyor gibi.. Ülkenin durumu kötü. İyi olacağına dair de güven yok.
GÜVENİM YOK
Mikail Yol: Ekonominin iyiye gideceği yönünde hiç güvenim yok. Bütün emeklilerin çektiği çileyi biz de çekiyoruz. Sonu hayır olsun. Hükümet gittikçe kötüye gidiyor. Suriye ve harp olayı özellikle. Suriyelilere çok para harcanıyor.
EMEKLİLER AÇ
Mehmet Çakır: Ne geçinmesi. Şimdi emekli maaşı aldım. Cebimde 1 lira kaldı. Beş sene sonra seçim olacak. Biz neden milletvekili seçiyoruz. Tek bir başkan seçelim. Zaten onun dediği olmuyor mu? emeklilerden daha yüzde 5 keseceklermiş. Bu emekliler aç aç, açız. Güven de yok.
KENDİLERİ GEÇİNSİN
İsmail Köse: Ekonomiden biz de etkileniyoruz. Geçim zor. Bin 600 lira maaş alıyoruz, bu maaşla başımızdakiler geçinsin. Bin 600 lira ile yöneticiler geçiniyorsa bir şey demeyeceğim. Bir de Suriyeliler geliyor. Önce kendi halkına baksınlar.
GEÇİNMEYE ÇALIŞIYORUZ
Mürvet Kumarcı: Ekonomiden biz de etkileniyoruz. Emekliyiz, geçinmeye çalışıyoruz. Ama çocuklarımız şikayetçi. Aldıkları bir malı bir daha aynı rakama alamıyorlar. Ekonominin iyiye gideceği yönünde de umut yok. Allah sonumuzu hayır etsin.
Gürbüz Pakel: Kırşehirliyim iş yeri sahibiyim Mağazam dan kazandığım parayla geçiniyorum. Piyasa olarak bu sene durgun ve Kırşehir’de daha çok etkiliyor herkesi. Piyasa olarak gerileme var elhamdülillah kazandığımızla geçiniyoruz bir şekilde ancak umduğumuz gibi değil keyfimize dair hiçbir şey yapamıyoruz her şey tam tamına yetiyor.

Ali Şahin: Kırşehir de yaşıyorum yazın köy de kışın merkezde kalıyoruz. Emekliyim 2 bin TL maaş alıyorum 15 senedir. Ve ek gelir olarak çiftçilik yapıyorum 65 yaşında çalışmak zorunda kalıyorum. Köyümüzden ek gelirim olmasa 2 bin TL maaşla geçinemeyiz. Markete pazara para yetiştiremiyoruz zaten bir bidon yağ 50 TL olmuş. Hanımı alıp bir yemeğe çıkamıyoruz anca geçiniyoruz. Her şey düzelecek diyorlar inşallah düzelir. Umudumuz yine devlette

40 Arena Haber Merkezi

Anahtar Kelime:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir