Hibe Desteği! Başvuru Süreleri Uzatıldı

Reklam
Reklamı Gizle

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın salgın nedeniyle ekonomik zarar gören esnafa yönelik açıkladığı hibe desteğine bugün itibariyle 1 milyon 280 bin esnaf başvurdu. Esnaf ve gerçek kişi tacirlere verilen 3 ve 5 bin lira tutarındaki hibelere başvuru süresi 1 Temmuz’a kadar uzatıldı.

ÖDEMELER 10 HAZİRAN’DA BAŞLADI

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, daha önce 23 Haziran olarak duyurulan esnafa yönelik hibe desteğinde başvuru süresinin 1 Temmuz’a kadar uzatıldığını duyurdu. Bakan Muş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kovid- 19 salgınından etkilenen esnaf ve sanatkârlara yönelik başlatılan destek uygulamasına yönelik bilgi verildi.

BAKAN MUŞ ÖNEMLİ GELİŞMEYİ DUYURDU

Muş yaptığı son dakika açıklamasında “Bakanlığımızca esnaf ve sanatkârlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize verilen 3 bin ve 5 bin liralık hibe desteğinin son başvuru tarihini gelen talepler üzerine 1 Temmuz 2021 Perşembe saat 23.59’a kadar uzattık” dedi. Hibe desteği başvuruları kapsamında ilk ödemeler 10 Haziran’da başladı. Hibe desteğinden esnafla birlikte tiyatrocudan valeye, dublörden çiçekçiye kadar yüzlerce meslek grubu yararlanıyor.

216 BİN BAŞRURU

Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre 3 bin liralık hibe desteğine 1 milyon 64 bin kişi, 5 bin liralık hibe desteğine de 216 bin başvuru geldi.

216 BİN BAŞRURU

Ticaret Bakanlığından alınan bilgiye göre 3 bin liralık hibe desteğine 1 milyon 64 bin kişi, 5 bin liralık hibe desteğine de 216 bin başvuru geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir