“Esnaflık Kırşehir’de Öğreniliyormuş”

Reklam
Reklamı Gizle

Latif Doğan’dan Gazetemize Özel Açıklamalar

34. Ahilik Haftası Kutlamaları programı kapsamında sanatçı Latif Doğan, Cacabey meydanında sahne aldı. Kırşehirlileri türküleriyle coşturan Latif Doğan, sahne öncesi Gazetemiz haber ekibine özel açıklamalarda bulundu. Kırşehir’de olmaktan mutlu olduğunu belirten Doğan, esnaflık her insanın harcı değil dedi. Neşet Ertaş’ın memleketinde olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Doğan, açıklamasında şunları söyledi;

“Kırşehir’de olmaktan şöyle memnunum Türk Halk Müziğinin büyük ozanı Neşet Ertaş’ın memleketinde olmaktan mutluyum. Ahilik haftasında burada olmaktan çok mutluyum. Kırşehir zaten çok şahane bir şehrimiz. Çok geldim buraya ama ilk defa burayı esnafı gezdim. Her şey çok güzel Kırşehir’in insanı çok güzel. Hepsi mütevazı ter temiz ve düzgünler. Ülkemin her yeri çok güzel ama bugün ayrı mutluyum. Ahi Evran’ın hayatını okudum il günden bugüne kadar gelen Ahiliğe en derin saygımı sunuyorum. Esnaflık Kırşehir’de Öğreniliyormuş onu öğrendim esnaf olmak her babayiğidin harcı değil Kırşehir’e çok teşekkür ediyorum.”

Latif Doğan’ın hayatı katıldığı televizyon programları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Şarkıları ve yer aldığı programlardaki açıklamalarıyla adından söz ettiren Latif Doğan Bitane – Sen Çok Tatlisin, Yar Gelecek, Kurtulam Gitsin, Sözüm Söz albümleriyle tanındı.

LATİF DOĞAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

29 Nisan 1967’de Adıyaman’da doğan Latif doğan şarkıcı, ve şarkı yazarıdır.

Latif Doğan, müziğe 11 yaşında bir düğünde darbuka çalarak başlamıştır. Kazandığı parayla memleketinde bir radyo istasyonu ve bir kaset dükkanı açmıştır. Adının duyulması ile bölgesel televizyonlara konuk sanatçı olarak çağrılmaya başladıktan sonra katıldığı programlar sayesinde zamanla meşhur olmuştur. Latif Doğan, 1995-1998 yılları arasında dört yıl boyunca bir şov programı yapmıştır. 2000 yılında ilk kaseti Oyun Havası ve daha sonra da Kurtulayım Gitsin albümlerini piyasaya çıkardı ve bu albümlerden sonra nam kazandı.

Latif Doğan, asıl çıkışını 2003 yılında çıkardığı Küstüm adlı albümü ile yakalamıştır. Sonra bu şarkının adıyla Küstüm Şov’u yapmaya başlamıştır.

LATİF DOĞAN ŞARKILARI

Albümleri

Sözüm Söz
Yar Gelecek
Küstüm
Kurtulam Gitsin
Bi Tane
Kına Gecesi

Haber Serhat Erdoğan

Fotoğraf Cemre Bayram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir