Enderhan Öz, Görevden Alındı!

Reklam
Reklamı Gizle

Küresel Gazeteciler Konseyi  Kırşehir İl Temsilciliği görevinden alınan Enderhan Öz’ün yerine Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’in tensipleriyele Sait Uyar, atandı.

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve Küresel Gazeteciler İl Temsilcileri Başkanı İsrafil Avcı, tarafından lüzum görülmesi üzerine KGK İl Temsilcisi Enderhan Öz, görevinden alınarak yerine Mucur Gazetesi Sahibi ve Kırşehir Basın Konseyi Başkan Yardımcısı Sait Uyar, getirilmiştir.

Küresel Gazeteciler Konseyi Kırşehir Temsilciliğini  Sait Uyar’ın üstlendiği, Kurucu Genel Başkanlık görevini duayen gazeteci Mehmet Ali Dim’in yürüttüğü Küresel Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) kuruluşu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.

Yapılan resmi atama yazısında KGK’nın misyon ve vizyonu ile birlikte temsilci olarak Mucur Gazetesi İmtiyaz sahibi Sait Uyar’ın atandığı duyuruldu.

Kırşehir Valiliği’ne gönderilen yazıda, “Cumhurbaşkanımızın izni ve onayıyla 3335 sayılı yasaya göre ‘Uluslararası Birlik’ statüsüyle kurulmuş olan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) adına sizi bilgilendirmek ve işbirliğimizi başlatmak adına vaktinizi aldığımız için hoşgörünüzü istirham ederim. Konseyimiz bünyesinde Yaygın Medya, Yerel Medya ve Dış Medya Meclisleri bulunmaktadır.

Misyonumuz, yurtiçi ve yurtdışında mesleki dayanışma ve işbirliği ile medya mensuplarını etkin bir şekilde tek bir hedefe yönelterek, ülkemiz, devletimiz ve milletimiz adına sinerji yaratmak, yurtiçi ve yurtdışında algı operasyonlarına karşı etkin lobi yapmak ve medya yoluyla ‘Yerli ve Milli Duruş’ çerçevesinde faaliyette bulunmaktır. Bu çerçevede Konseyimizin yurtiçi ve yurtdışında temsilcilikleri vardır. İlinize de temsilci olarak Sayın Sait Uyar atanmıştır. Temsilcimiz ile uyumlu bir çalışma süreci temenni ediyor; ilgi ve desteğinizi esirgememeniz dileğiyle en içten selam ve saygılarımı sunuyorum” denildi.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir