En Ufak Bir Şey Dendiğinde Yaygara Koparan Bazı Sağlıkçıların Sorumsuzluğu Yüzünden Genç Yaşta Hayatını Kaybetti

Reklam
Reklamı Gizle

İlimizde mide kanaması geçiren ve Kırşehir Eğitim ve Araştırma hastanesine başvurduktan sonra ihmalkarlık yüzünden hayatını kaybeden Ali İmran Kaplan’ın ölümü sevenlerini derinden üzdü

Yüksek mide ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran hastaya ağrı kesici ve lağman verilen hastanın ağrıları artınca gecikmeli olarak ameliyata alındı. Kırşehir’de ki müdahalelerin yetersiz kalması nedeniyle hasta acil olarak Ankara’ya sevk edildi ama kurtarılamadı.

Maalesef yaşanan bu olumsuz olaylar insanların sorumsuzluğu yüzünden gerçekleşiyor. İnsanların elinden oluyor. Sorumlular hakkında yasal işlem başlatılamıyor. En ufak bir şey dendiğinde yaygara koparan sağlıkçılar, insan hayatına önem vermemesi acı tabloları ortaya seriyor. İhmalkarlık ve sorumsuzluklar yüzünden bir insanın ölümüne neden olanlar hakkında yasal işlem başlatılmalı ve en ağır cezai işlem uygulanmalıdır.

Eski Vali Ahmet Altıparmak’ın kuzeni olan Ali İmran Kaplan’ın ölümü hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Altıparmak, üzüntüsünü ve sitemini dile getirerek şu ifadelere yer verdi: ” Ülsere bağlı mide kanamasından hasta kaybedilir mi? Bu ülkede edilir! Ağrıdan kıvranan hastaya önce ağrı kesici, sonra lağman verip gönderen ilgisizlik ve karşı taraf kabul etmiyor diye ölüme terkeden sistem, daha 51’ndeki bir Yiğidi öldürdü! Ankara ve Kırşehir Valilerimizin özel çabasına, Kırşehir İl Sağlık Müdürü ve Sağlık Daire Başkanının gayretlerine rağmen, muhatap hastanelerin kabul etmeden sevkin yapılamaması vahim hadiseyi yaşattı. Dilerim başka hastalarımız böyle üzücü bir olayı yaşamaz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir