Doğal Sabun Birçok Derde Deva

Reklam
Reklamı Gizle

Vücudumuza birçok yararı olan bitkilerin cildimize de katkısı büyük. Kimyasal maddelerle problemlerimizi çözmek yerine doğal yöntemleri denemek çoğu zaman daha sağlıklı olabiliyor. Tarihi yüzyıllara dayanan doğal ve bitkisel sabunlar, doğal ürünlere önem veren pek çok insanın ilgisini çekiyor. Sabun yüzyıllardır temizlik için kullanılsa da birçok derde deva da olabiliyor.

Yıllardır doğru bildiğimiz yanlışları, hangi sabunun kaliteli olduğunu, satışını yaptığı doğal sabunları Ali Ay, sizler için anlattı. Gazetemize 40 Arena’ya açıklamalarda bulunan Ay, şunları kaydetti;

“Sabun en temel temizlik maddelerinden birisidir. Doğal sabunlar insan vücudundaki ciltteki yağlanmayı, kırışıklıkları, sarkmaları ve sivilceleri gidermekte oldukça etkilidir. Bu bakımdan özellikle son yıllarda tercih edilmeye başlanmıştır. Cildimizin güzel ve canlı görünmesi için jojoba nar özlü sabunumuz, yasemin yulaflı sabunumuz ve papatya anason özlü sabunlarımız vardır. Bu sabunlarımız ciltteki yağ dengesini sağlıyor pürüzsüz bir cilt elde ediyor. Biz bu sabunların arkasına jojoba yağımızı nemlendirici olarak sürdüğümüzde daha iyi bir sonuç elde ediyoruz.

Aldığımız sabunları 2 gün kullanıp da 3 gün kullanmazsak tabi ki bir sonuç elde edemeyiz bu yüzden aldığımız sabunları sürekli kullanmak gereklidir. Müşterilerimize alacakları sabunu ne için alacaklarını soruyoruz onlarda bize anlatıyorlar bizlerde ona göre gereken sabunu veriyoruz.”  

Sabun Çok Fazla Köpürüyorsa Kimyasal Madde Vardır”

Sabun Alırken Nelere Dikkat Etmemiz gerektiğini belirten Ay; “Sabun alırken kesinlikle sabunun rengi ve kokusu ölçüt olarak kullanılmamalıdır. Güzel kokan, rengi güzel olan ya da çok köpüren sabun iyi sabun demek değildir. Bazı sabunlar çok köpürür bazıları köpürmez. Mesela bıttım sabunu çok köpürür. Bu sizin vücudunuzun veya sabunun ürettiği yağ ile uyuşmasına bağlıdır. Kişiden kişiye değişebilir. Bir sabun çok fazla köpürüyorsa içerisinde kostik dediğimiz kimyasal madde var demektir. Ticaret amacıyla üretim yapan kişiler çok adi yağlarla hatta fabrikalardan aldıkları kullanılmış yağlara bu maddeyi ekliyorlar. Bu madde sabunun köpürmesine neden oluyor, kullanan vatandaş ise sabunu çok kaliteli sanıyor. Sabunun köpürmesi ölçüt olarak kullanılamaz.”

“En Çok Cilt Rahatsızlıkları İçin Olan Sabunları Kullanıyorlar

En Çok Hangi Sabunların tercih edildiğini Söyleyen Ay: “Saç dökülmesi, sivilce, deri ve cilt rahatsızlıkları ve egzama hastalıkları için sabun kullanılıyor. Daha çok kadınlar oluşturuyor müşteri kitlemizi. Bazı müşterilerimiz çocukları için kimyasal ürün kullanmak istemiyor, doğal sabunları tercih ediyor. Çocuklar için sabun tozu satıyoruz. Deterjanlardaki kimyasal ürünler çocukların ciltlerine daha çok zarar veriyor. Onların cildi daha hassas olduğu içinde bazı müşteriler deterjan değil sabun tozu kullanmayı tercih ediyor. Bazı kadınlarda eşlerinin saç dökülme problemleri için bize geliyorlar.” Dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir