Demet Akalın Kırşehirlilerle Buluşacak

Reklam
Reklamı Gizle

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Aydın Durukan Mücevherat şarkıcı Demet Akalın  ile Kırşehirlileri buluşturacak. Konuya ilişkin Gazetemize açıklamalarda bulunan Ahmet Durukan, öğretmenler bizim manevi değerimizdir dedi. Öğretmenlerimize teşekkür etmek için böyle bir çalışma yaptık diyen Durukan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Biliyorsunuz ki 24 Kasım Dünya’nın en güzel günlerinden birisi. Belli bir yaşa kadar annemiz büyütüyor 5 yaşından sonra da anaokuluna başlıyoruz hayatımızın büyük kısmını öğretmenlerle geçiriyoruz. Birde pandemiden dolayı halk olarak hiç güzel günler göremedik. Biz de bu sebeplerden dolayı bizi yetiştiren insanlara teşekkür babında 24 Kasım’da Demet Hanımla birlikte anlaşmalı olarak bir anlaşmaya imza attık.”

“SÜRPRİZLERİMİZ OLMAYA DEVAM EDECEK”            

Ayrıca Ahmet Durukan, Kırşehir’e sürpizleri olduğunu belirterek şunları söyledi:“Demet Hanım İle birlikte Kırşehir’de tüm öğretmenlere teşekkür edeceğiz. Kırşehir Aydın Durukan Kuyumculuk Mağazamızda gelen bütün öğretmenleri başımız üstünde taşıyacağız. Bizim mağazamızın büyük olması sebebiyle burada ağırlayarak Tüm Dünyaya Öğretmenler günü mesajı vereceğiz. Demet hanım geldiğinde burada sürprizlerimiz olacak daha başka kimlerin geleceği de sürpriz olacak. Haricinde 20 Eylülde de sürprizlerimiz olacak. Amacımız Kırşehir’den Dünya markası yaratmak olacak. 2022 Projesiyle güzel çalışmalarımıza başlıyoruz.  Kırşehir’e daha büyük daha güzel 600m2’lik büyük bir alanda kuyumculuk sergisi açmak istiyoruz onu da Kırşehir’de yapacağız. 600m2 ile Türkiye’nin en büyük mücevher mağazasına Kırşehir kavuşacak.”

Öğretmenler Günün Önemi

24 Kasım Öğretmenler Günü, bizler için çalışıp çabalayan, fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.

Türkiye’de Öğretmenler Günü

Türkiye’de 1981’den beri, her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Atatürk’e “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” ünvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermiş ve bu ünvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayınlanması ile resmileşmişti.

Atatürk’ün 100. doğum yıldönümü olan 1981’de, “başöğretmen” olduğu günün ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verildi.

Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992’de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşir.

Öğretmenlik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Öğretmenler Günü pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle kutlanıyor.

5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.

Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir.

Haber Didem Ceylan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir