CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI SEVİNDİRİCİYDİ

Reklam
Reklamı Gizle

Kuruluşunun 98. yıl dönümünde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları eski yıllarda ki gibi coşkulu,gurur verici bir şekilde kutlanması bizleri sevindirmektedir.Anıtkabir ziyaretleri muhteşemdi. Bazı medyaya getirilen yasaklarda o kadar çirkindi.
Geçmiş yıllarda milli bayramların kutlanmalarının kısıtlanması,Cumhuriyet’e ve Atatürk’e sıcak bakmayanların uyguladıkları sistemler halkı bayram kutlamalarından soğutmaya başlamıştı. Haddini, hududunu ve hukukunu bilmeyen bazı zavallıların davranışları ve sözleri milliyetçilerin ve Cumhuriyet sevdalılarının kendilerine gelmelerini sağladı.Türk Milliyetçiliğine ve Atatürk ilkelerine sarılmayı sağladı.
Dünyanın ibretle takip ettiği Cumhuriyet ve Atatürk ilkeleri ne yazık ki ülkemizde hor görülmeye,laiklik ve Atatürkçülük yozlaştırılmaya başlanmıştı.Milli eğitimin Bakanlığının bazı tarikatlarla yaptığı protokoller cumhuriyetin temelini sarsma çabaları Türk Milletini tedirgin etmişti.Bu yapılan protokollerin derhal sona erdirilmesi gerekmektedir.
Din istismarcılığı,inanç sapkınlığı halkın arasında uçurumlar yaratmaya başlamıştı. Haddini bilmeyen politikacıların kabul edilemez beyanları ,şuursuzca hareket etmeleri Cumhuriyetimize ve ilkelerimize zarar vermeye başlamıştı.
Bazı yöneticilerin bayram törenlerinden kaçmak için izin almaları, raporlu olmaları ,doktora giderek sevk almaları milletin gözünden kaçmamıştı. Pandemi de bahane edilerek bazı etkinlilerin kısılması, yasak getirilmesi uygulamaya konulurken, iktidar tarafından yapılan açılışlar, kongreler ve çeşitli toplantılar eksiksiz uygulanmaktaydı.
Sisteme karşı olup irticayı hortlatmak, halifeliği diriltmek ve ümmetçilik hülyaları Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı yaygın hale gelmişti. Artık bu gidişe son vermek için vatan ve millet sevdalıları birlikte hareket etmeyi bir görev bilerek mücadele etmeye başladılar.
29 Ekim 2021 tarihinde kuruluşunun 98.yılında Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının eski yıllarda olduğu gibi coşkulu olması,katılımların sağlanması,etkinliklerin çoğalması bizleri mutlu etmiştir. Mucur’da yapılan çelenk koyma, tebrikleri kabul etme ve bayram kutlama etkinlikleri göz doldurmuştur.
Başta Milli Eğitim Müdürü Sayın Hayati AKTÜRK olmak üzere tüm eğitimcilerin, idarecilerin ve öğrencilerin bayrama katılmaları,üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yapmaları halkın gözünden kaçmamıştır. Sayın Vali Yardımcımız İsmail ÇETİNKAYA’ nın konuşması,öğrencilerin şiirlerinde ki vurgular Atatürk’ü ve Cumhuriyeti anlatmaları Türklük gurur ve şuurunu belirtmeleri olumlu davranışlardı.
Tören yerinin düzenlenmesi,okulların yerleşik durumları ve resmi geçitler yüreklerimizi kabartmıştır.Bayram alanında kahramanlık türkülerinin ve marşların çalınmaları da ayrı bir özellik ve güzellikti.Milli Eğitim Camiasını tebrik ediyoruz.Bundan sonra kutlanacak milli bayramlarında böyle ciddi ve gurur verici olacağına inanıyoruz.
Bayram yerinin terminal yerinin seçilmesi olumludur. Ancak, Mucur Terminalinin bakımsızlığı ,çirkin görüntüler hiçte hoş değildi.Bu terminalin mutlaka yenilenmesi iyi olacaktır.
Okullarda ki kıyafet serbestliği önemli eksikliklerden biridir. Eski yıllarda ki gibi her okulun tek tip formasının olması daha güzeldi.Şiir okuyan bazı öğrencilerin giyinişleri, gözlere hiçte hoş gelmiyordu.Bu kılık, kıyafet keşmekeşliğinin son bulmasını istiyoruz.
Cumhuriyet yaşayacaktır.Atatürk’ün çizdiği yoldan yürünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir