Cilt Problemlerinden Kurtulmanın Tam Zamanı

Reklam
Reklamı Gizle

Kış aylarının cilt problemlerinden kurtulmak için iyi bir dönem olduğunu belirten Hüseyin Kılıçoğlu, bu dönemde yapılan cilt bakım uygulamalarına ilişkin bilgi verdi.

 “Kış aylarına girdiğimiz bu dönem cilt probleminden kurtulmanın tam zamanı.” diyen Kılıçoğlu, yaz aylarında ciltte meydana gelen problemlerin tedavisinin kış aylarında başladığını belirterek “Ciltteki sivilce izleri, akne problemleri, cilt lekeleri, cilt kırışıklıkları, yaz aylarının cildimizde bıraktığı güneş lekeleri gibi cilt problemleri için gerekli uygulamaların tedavi süreçleri kış ayları ile başlar. Kış aylarında başladığımız tedavi süreçleri ile hem yazdan kalan cilt problemlerimizden kurtulur hem de cildimizi kış mevsiminin getireceği cilt problemlerine karşı koruma altına almış oluruz.” diye konuştu.

Kılıçoğlu, kış aylarında en çok karşılaşılan cilt problemlerine ilişkin bilgi vererek “Kış aylarında tüketilen sıvı miktarının önemli ölçüde düşmesi ve kapalı ortamda daha çok bulunmamız ile vücudumuzdaki oksijen oranında azalmalar olur. İçinde bulunduğumuz Covid-19 süreci ile de daha sık el ve vücut yıkama ile cildin nem miktarı düşer. Deride PH dengesi bozulmaları yaşanır. Havaların soğuması ile de ciltte kuruluk, pullanma, egzama, kaşıntı, cilt hassasiyeti ile el ve ayakta çatlamalar oluşur.” dedi.

Kış aylarında cilt yağ oranını kaybeder

Kış aylarında vücut ısısının düşmesi ve kan dolaşımının zayıflamasından dolayı cildin yağ oranını kaybetmeye başladığını ifade eden Kılıçoğlu, “Cildin esnekliği azalır, kuruma, gerilme, pullanma gibi problemler ortaya çıkar ve cildin hassaslaşması ile cilt kendini dış etkenlere karşı korumakta güçlük çeker. Artık cildin erken yaşlanmaması için hiçbir sebep kalmaz. Evde yapılan basit müdahale ve bakımlar yetersiz kalmaya başlar. İşte tam da burada biz devreye giriyoruz. Tabii ki gönlümüz işler çıkmaza girmeden düzenli bakımlar ile cildin yaz-kış enerjik, dinamik, temiz, genç ve dinç kalmasından yanadır.” şeklinde konuştu.

Kılıçoğlu, havaların soğumasıyla cilt tiplerinin de değişikliğe uğradığını belirterek “Yağlı ciltler soğuk havada daha az yağlanır, normal ciltler kurur, kuru ciltler ağrılı hassasiyet göstermeye başlar. Bu dönemlerde havanın ısınıp soğumasından dolayı ciltte bir kargaşa oluyor. Bir gün çok kuruyor geriliyor, bir gün hava sıcak oluyor cilt yağlanıyor, nemleniyor. Cilt kışa hazırlanma aşamasında bir dengesizlik yaşıyor. O durumlarda da yine bakım şart. Evde ne kadar insanlar kendi kendine bir şeyler yapsa da yeterli olmuyor.” dedi.  

Kış aylarında yapılan cilt bakım uygulamaları

Kış aylarında yapılan uygulamaların yaz aylarında yapılan cilt bakım uygulamalarından farklı olduğunu vurgulayan Kılıçoğlu, “Kışın kullandığımız ürünlerin besleyici değerleri daha yüksektir. Kış aylarında cilt bakımına dikkat edilmezse kırışıklık, çatlama, sarkma, leke problemleri ile derinin üst katmanında pullanma ve dökülmeler başlar. Yağlı ciltlerde de yağ bezi hastalıkları (akne, mila, yağ kistler vb.) oluşur. Leke serum ve tedavileri, cilt tonunu eşitlemek için BB Glow uygulamaları, radyo frekans masajlarıyla cilt sıkılaştırma seansları, kışın en çok yapılan uygulamalardan. Yine yaz-kış en çok uyguladığımız Hyrdiafacial cilt bakımı var. ”

Her işlemin profesyonel kişilerce yapılması önemli

“Her işlemin profesyonel kişilerce yapılması önemli.” diyen Kılıçoğlu, cilt bakımında doğru ürün kullanımına dikkat çekerek “Kullanılan ürünler çok önemli. Kullanılan ürünler her cilt tipine uymuyor. Cildin tipine ve ihtiyacına göre ürünler tercih edilmeli. Yaz ya da kış fark etmez bunlar her zaman çok önemli.” dedi.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir