Bu Gidişle Tüm Kırşehir Korona Olacak

Reklam
Reklamı Gizle

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) toplam vaka sayısının bugün itibarıyla 28 bin 351 olduğunu açıkladı.

Bütün illerdeki koronavirüsle ilgili son durumu tablo üzerinden anlatan Koca, “Mersin, Edirne, Kocaeli, Bursa, Kırşehir, Hatay, Osmaniye, Adana’nın yüksekliğini, tedaviyle zatürre oranının her geçen gün düştüğünü görüyoruz. Bu ilaçların kullanımıyla birlikte zatürre oranlarımızın ne kadar düştüğünü de özellikle görmüş oluyoruz. Bu bizim için son derece önemli” diye konuştu.

Sağlık bakanlığının açıkladığı verilere göre koronavirüs vaka artışındaki iller arasına Kırşehir’de girdi. Yeni normalleşmenin hayata geçmesiyle yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar, cadde ve sokaklara çıkması nedeniyle kent korona virüs öncesindeki hareketliliği yaşıyor. İlçelerinde her geçen gün korona virüslü hasta sayısında artış yaşandığı Kırşehir’de, vatandaşlar sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak çarşıda dolaşıyor. Birçok vatandaş maske dahi takmazken, araçların ve motosikletlerin trafikte yoğunluğa yol açtığı gözlemlendi. Kış günlerine rağmen kaldırımlarda âdete yürümek imkansız hale geldi. Trafikte araçlar uzun kuyruklar oluşturdu.
Öte yandan halk pazarında korona virüsü salgınına rağmen vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaması dikkatleri çekti. Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin sık sık anonslarla uyarıda bulunduğu vatandaşlar, ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla açılan halk pazarında hayati tehlikeye zemin hazırladılar. 
Bunun yanı sıra banka önlerinde bekleyen vatandaşlar sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak sıra bekledi. Korona virüs tehlikesi hala devam ederken sosyal mesafe kurallarının hiçe sayılması riski artırıyor. 
Yetkililer her fırsatta tedbirleri elden bırakmayalım açıklaması yaparken bazı vatandaşların kurallara uymaması tedirginlik yaratıyor. 3’üncü dalganın olmaması için tedbirlerin bir süre daha devam etmesi gerektiği vurgulanıyor.

‘Ceza yememek için maske takıyoruz’
Vatandaşlarla Kırşehir’de sokak ve caddelerinde vatandaşlarla yaptığımız röportajlar sonucunda maske takanların çoğunun ise cezalardan korktuğu için maske taktıklarını söylemesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Haber Didem Ceylan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir