Bitkisel Sabunlara İlgi Artıyor

Reklam
Reklamı Gizle

Kırşehir de kalıplar halinde satılan sabunlar cilt rahatsızlıkları başta olmak üzere, sivilcelerin giderilmesinde, yüzdeki lekeleri yok etmede ve saçlarla ilgili her problemde kullanılıyor diyen Kırşehirli esnaf Mehmet Özbay ürettiği doğal sabunlar hakkında gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulundu. Özbay Konuşmasında Şunlara yer verdi;
Kırşehir de üretilen kimyasal madde içermeyen sabunlar doğal şatlarda ve doğal maddelerde üretiliyor. Yurt dışına da ihracatı yapılan bu sabunlar birçok vatandaş tarafından kullanıyor. 
Kırşehir de  satışı yapılan sabunlar, kent genelinde de satılıyor.
Müşterilerden olumlu dönüşler aldıklarını dile getiren Mehmet Özbay , “40 çeşit yakın sabunlarımız var. Saç dökülmeleri ile alakalı ve cilt rahatsızlıklarına her çeşit cilt rahatsızlıklarına karşı sabunlarımız var. Tabi içerikleri farklı farklıdır. Sabunlarımız tamamen doğaldır, el yapımıdır. Bunlarda katkı maddesi de yok kimyasal hele hiç yok kendimiz üretiyoruz. Şimdi zaten bilim adamları da açıklıyor bütün kozmetik hepsi kimyasal katkılıdır. Yani şimdi hiç olmazsa bunlar doğaldır, bu sabunları kullanmak içinde ilahim bir şikâyetin, saçla alakalı bir şikâyetin söz konusu değildir. Bunlar sağlıklıdır antiseptik mikrop öldürücüdür” diye konuştu.
Mehmet Özbay sözlerine şu şekilde devam etti; “Şampuan gibi değildir cildi derinlemesine temizler. Gözenekleri açar hücrelerin rahat oksijen almasını sağlar, biz zaten kendimizi kanıtlamışız sabunlarımızı sadece buradaki halka vermiyoruz yani yurt içine hatta Avrupa’ya kadar sabunlarımızı gönderiyoruz. Müşterilerden çok güzel tepki alıyoruz, Yani bizim reklam yapma ihtiyacımızda yok alan müşterilerimiz kendi kullandıkları sabunun faydasını görüyor eşine dostuna arkadaşına tavsiye ediyor gelen Müşterilerimizin çoğunluğu tavsiye üzerine geliyor” dedi. Mehmet Özbay Doğal sabunların faydası hakkında da şunların altını çizdi;

Sarı Bıttım Sabunu; saçlarda oluşan kepeği ve dökülmeleri önlemektedir. Saçı besler. Gözeneklerin temizlenmesini ve varis oluşumlarının rahatlamasını sağlar.

Bıttım Sabunu; antiseptik özelliği bulunmasından dolayı meydana gelen deri rahatsızlıklarının tedavisinde oldukça etkilidir. Varislerin rahatlamasını sağlar ve vücudu rahatlatmaktadır.

Yeşil Menengiç Sabunu; saçı besleyerek, kepek oluşumunu ve kaşıntıyı önler. Sivilceleri kurutarak hafiflemesini sağlar.

Yeşil Defne Sabunu; kırılmış ve yıpranmış saçları besleyerek güçlendirir. Zayıf ve ince telli saçların sağlıklı olmasını sağlar.

Isırgan Otu Sabunu; içeriğinde yüksek oranda C vitamini ve organik asitler bulunmasından dolayı hücre yenilemesine yarar sağlamaktadır. Ayrıca ciltte meydana gelen egzama, sedef gibi rahatsızlıkları; vücut ısısını dengelediği için oluşmasını engellemektedir.

Üzüm Çekirdeği Sabunu; kılcal damarların onarılmasını sağlayarak vücudun diri ve zinde kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırarak selülit oluşumunu engellemektedir.

Zeytinyağı Sabunu; besleyici ve nemlendirici etkisi sayesinde cildin yumuşak ve taze kalmasını sağlamaktadır. Cildin günlük temizliği için rahatlıkla kullanılabilen bir sabundur. Saç derisini içeriğinde bulunan E vitamini sayesinde besler ve parlaklık verir.

Papatya Sabunu; iltihap giderici etkisi sayesinde ciltte meydana gelen akne oluşumlarını tedavi etmektedir. Bunun dışında içeriğinde bulunan etkin maddeler sayesinde cildin canlanmasını ve doğal parlaklığını kazanmasını sağlamaktadır. Cildinizi papatya sabunu ile yıkayarak yaklaşık 2 dakika sonra durulamanız halinde cildinizin ferahlamasını sağlayacaktır.

Yosun Sabunu; selülit oluşumunun önlenmesinde ve tedavisinin yapılmasında etkili bir sabundur. Cildi zinde tutarak, sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Yağlı ciltler için özellikle tavsiye edilmektedir. Sivilce oluşumuna da faydalı olmaktadır.

Menekşe Sabunu; saç bakımı için son derece faydalı bir sabundur. Kuru saçların derinlemesine nemlendirmektedir. Cilt problemleri bulunan kişiler için tavsiye edilmektedir. Cildi derinlemesine temizleyerek, lekelerin ve sivilcelerin giderilmesini sağlamaktadır. Cildi nemlendirir, parlaklık verir ve canlandırır.

Nane Sabunu; vücudu ferahlatmaktadır. Hamile bayanların göğüslerini bu sabun ile yıkayarak masaj yapmaları sonucu sütlerini artırdığı bilinmektedir.

Gül Sabunu; cildin yorgunluğunu alarak yumuşamasını sağlamaktadır. Göz altında oluşan morlukların giderilmesini sağlamaktadır.

Tarçın sabunu; sinirleri sakinleştirir, kasları yumuşatır ve vücudu rahatlatır. Aşırı terlemeyi önlemektedir. Cilde ve saça doğal parlaklığını geri kazandırmaktadır. Ciltte meydana gelen yara ve çatlakların tedavisinde yararlıdır. Düzenli ve uzun süreli kullanımlarda dudakları dolgunlaştırmaktadır.(Haber: Cemre Bayram)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir