Belediye Başkanı Ekicioğlu: “KOLTUKTAN GÜÇ ALMAK İÇİN DEĞİL, KOLTUĞA GÜÇ VERMEK İÇİN GELDİK”

Reklam
Reklamı Gizle

Belediye Başkanı Ekicioğlu:

“KOLTUKTAN GÜÇ ALMAK İÇİN DEĞİL, KOLTUĞA GÜÇ VERMEK İÇİN GELDİK”

Kırşehir Basın Konseyi (KBK) Yönetim Kurulunun Emekçi Gazetecilerle düzenlediği kahvaltıda konuşan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Kırşehir’de, Belediye başkanlığı makamını siyasi bir amaç için almadık. Ortak akılla şehri yönetmeye talip olduğumuzu söyledik ve halkta bizlere destek sundu.

Şehirde yaptığımız her çalışmayı büyük bedellerle halka duyurmak yerine halkın içinde hizmetin görünmesini sağlıyoruz” dedi.

KBK Yönetim Kurulunun davetiyle simit çay kahvaltısına katılan Belediye Başkanı Ekicioğlu,

Kentte asfalt ve kilit parke çalışmaları yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Daha güzel bir Kırşehir için elimizde ki imkânları en ekonomik şekilde kullanarak israftan uzak durarak, şehri daha yaşanabilir bir hale getirmeye çalışıyoruz. Şehrimizde ki sorunları bizzat yerinde inceleyerek, istişare ederek çözüme kavuşturuyoruz. Belediye olarak şehrin pek çok noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentin daha yaşanabilir olması için ekiplerimiz, her mahallede hizmetine devam ediyor.”

Kırşehir’de 6 aylık çalışmalarını ve belediye de yaşanan durumu anlatan Ekicioğlu;

“Bizden önceki yönetimlerin yaptıklarını takdirle karşılıyoruz.”

Bizlerde bizlerden sonrakilere yaşanabilir ve her şeyiyle oturmuş bir belediye bırakmak için çalışmalar yürütüyoruz diyen Ekicioğlu, açıklamasında:

“Biz yönetime geldikten sonra hiç tavsif etmediğimiz şekilde sıkıştırmalarla karşılaşıyoruz. Fakat halkın bize verdiği güçle sorunların üzerine çözüm odaklı gidiyoruz. İnanıyoruz ki, koltuk sevdasından ziyade ortak akıl ve kurmaya çalıştığımız sistem galip gelecektir” diye konuştu.

“KAPALI OLAN LAVABOLARIN GİDER SORUNLARI ONARILIYOR”

Sosyal medya hesapları üzerinden lavaboların kapatıldığı yönünde ki propagandalara cevap veren Belediye Başkanı Ekicioğlu, “Bizlere lavaboları kapattığımız yönünde ki eleştiriler gerçeği yansıtmamaktadır. Aksine insan kullanımından kaynaklı sorunları çözmek için çalışmalarımız sürüyor. Terme caddesi üzerinde ki lavaboda oluşan gider tıkanıklığı sorunu ortadan kaldırıldı. Ahi Evran Külliyesi içerisinde yer alan lavaboda da insanımızın bilinçli şekilde yaptığı tıkanıklığın önüne geçmek ve sorunu uzun vadede çözmek için çalışmalar yapılıyor. Lavabolar en kısa zamanda hizmete açılacak” ifadelerini kullandı.

“GALİP GELEN TAKIMA BİLİNÇLİ PROTESTO YAPILIYOR”

Kırşehir Belediyespor’un 2. Ligde üst üste kazandığı galibiyetler sonrası bazı taraftar gruplarının maç esnasında yaptığı protestoların takımı ve seyirciyi provoke etmek dışında hiçbir anlam taşımadığını anlatan Ekicioğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“3. Ligten 2. Lige yükselen Kırşehir Belediyespor takımını bir önceki döneme göre daha uygun fiyatlar ve coşkulu oyuncularla bir takım kurduk. Kurduğumuz takım Ekicioğlu’nun değil, Kırşehir’in takımıdır. Hedefimiz takımı 1. Lige sezon sonunda şampiyon olarak çıkarmaktır. Şehirle bütünleşmiş bir takım oluşturma gayretini sürdürüyoruz. Bazı taraftar gruplarının galip gelen bir takımın eleştirisini anlamış değiliz. Bizler hiç kimseye prim vermeden yapıcı eleştirileri kendimize harita olarak alıyoruz. Siyasal ve gerçek dışı eleştiriler ise asla bizlerin çizgisini saptıramayacaktır.”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir