Başkan Yanık’tan Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

Reklam
Reklamı Gizle

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, basının gücüne dikkat çekti. Basının demokrasilerin olmazsa olmazı olduğunu kaydeden Yanık, basının özgür olması gerektiğine vurgu yaptı.

Başkan Yanık, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, bütün gazetecilerin gününü kutladı. “Basının görevlerini yapabilmesinin temel şartı, basın özgürlüğünün sağlanmasıdır. Demokrasimiz geliştikçe, basın özgürlüğü konusundaki sıkıntılar da ortadan kalkacaktır.
Doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerlerdir. Türk basınının çalışmalarını, bu değerlere bağlılıkla devam ettireceğine inanıyorum. Meslektaşlarımızın daha iyi koşullarda, daha kaliteli çalışabilmesini umut ederek, tüm meslektaşlarımızın bu değerli gününü kutluyorum. ” diyen Yanık, gerek ekonomik gerekse de sosyal olarak gazetecilerin desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Yayınladığı mesajda gazeteciliğin önemine değinen Yanık, “Doğru ve tarafsız habercilik yapan, bir fotoğraf karesi için saatlerce en doğru anı, bir satır haberle birçok hayata umut olabileceği gerçeğini göz ardı etmeyen ve en bilgiyi doğru şekilde sunma mücadelesinde olan ve kentin gelişmesi için gece gündüz çalışan değerli basın mensuplarının 21Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

(40 ARENA HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir