ALTIN ALMAK HAYAL OLDU

Reklam
Reklamı Gizle

Dolar ve altın fiyatları artmaya devam ederken, yeni evlenecek olan çiftlerse kara kara düşünüyor. Bir kuyumcu esnafı şu an tam da alım fırsatı döneminde olduğunu söylerken, bir diğer esnafsa fiyatların daha da artacağının altını çiziyor.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını düğünlerin de ertelenmesine sebep olmuştu. Yaklaşık 2 yıl önce pandemide evlenmeyen çiftler, şimdiyse yükselen altın fiyatlarından dolayı evliliği iki kez düşünür oldu.

”ŞU AN TAM DA ALIM FIRSATI”

Fiyatların yükselmesini normal karşılayan Ayşe Öncü, “Daha üstünü de bekliyoruz. Piyasanın durumu gittikçe kötüye gidiyor. İnsanlar 40 karat yüzük alacağına, şu an 30 karat ya da daha düşük miktardaki yüzükleri almayı tercih ediyor. Vatandaşın bütçesi azaldı, biz de zor durumdayız. İnsanlar alışverişlerini bir süre durdurdu, ama unutmasınlar ki altın her zaman kar edilebilecek bir yatırımdır. İnsanlar gözlerini korkutmak yerine fiyatlar daha da artmadan yapmayı düşündükleri yatırım faaliyetlerini gerçekleştirmelidir. Şu an tam da alım fırsatı. Sadece altında değil, gıdadan giyime her sektörde zam yaşanıyor. Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin,  Allah yardımcısı olsun. Bu dönemde evlenmek gerçekten zor. Evlilik çok güzel bir şey, ama bunlarda yapılması gereken bir ihtiyaç. Vatandaşlar her zaman alınan malın, kar olduğunu düşünebilirler. Günümüzde evlilik teklifi etmek için genelde tek taş ve baget yüzükler tercih ediliyor. Bunun dışında ince alyans da ön planda. Herkes bütçesine uygun aklındaki ürünü bizde bulabilir. Dolar çıktığı zaman fiyatlar da değişiyor. Biz vatandaşa yardımcı olabilmek adına indirimler uygulamaya çalışıyoruz. Hemen hemen her dönem yapılan indirimlerden faydalanmak adına kişilerin takipte kalmalarını öneriyoruz. Ürün fiyatı rengi berraklığı ve kesim şekline göre değişebiliyor. Aşağı yukarı tek taş bir yüzüğün fiyatı 10-15 bin lira arasındadır” dedi.

”ALTIN FİYATLARINI DUYAN ÇİFTLER EVLENMEYİ BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜYOR”

Kırşehir’de kuyumcu işletmecisi sahibi  Abdullah Çavuşmirzah, “Altın fiyatlarının yükselmesini normal karşılıyorum. Ben fiyatların daha öncesinde artacağını düşünmüştüm, ama yılın sonlarına denk geldi. Şahsi fikrim fiyatların daha da çıkacağı yönündedir. İşlerimizde büyük bir yavaşlama oldu. Pandemi döneminde bir süre düğünler ertelenmişti. Bu durum yeni evlenecek çiftleri epey etkiledi. Genellikle taşı pırlanta olmayan yüzükler daha çok tercih ediliyor. Elimizde her bütçeye uygun yüzük var. Pırlanta hayal oluyor, ama normal yüzüklerde aynı şey henüz geçerli değil. Pırlanta ve altın fiyatlarında yaklaşık yüzde 35 civarında bir artış oldu. Son dönemlerde baget taşlar çok fazla tercih ediliyor. Altın fiyatlarını duyan çiftler evlenmeyi bir kez daha düşünüyor” şeklinde konuştu.(Haber Merkezi)

Anahtar Kelime:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir