Alparslan Türkeş Parkı Sahipsiz Kaldı!

Reklam
Reklamı Gizle

Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz’ın ilk seçildiği dönemde yapılan ve açılışına döneminde yapılan parkın durumu içler acısı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin’in de katıldığı Kayseri Karayolu kenarında bulunan Alparslan Türkeş Parkı ve Türk Büyükleri anıtı bakımsızlık nedeniyle atıl bir şekilde kaderine terk edildi.

Park içerisinde bulunan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Türk tarihinin önemli büyüklerini temsil eden büstleri ve tabelaları ise deforme olmuş durumda.

Konuyla ilgili Gazetemiz 40 Arenaya açıklamalarda bulunan İyi Parti Mucur İlçe Başkanı ve Gazetemiz Köşe yazarı  Ali Aydemir, parkın eski haline getirilmesi için yetkilerin bir an önce çalışmaları başlatmasını söyledi. Bu çirkin görüntü Mucur’umuza yakışmıyor diyen Aydemir,

“Mucur Kayseri karayolu üzerinde yıllar önce yapılan Alparslan Türkeş Parkı, parkın durumu ne yazık ki içler acısıdır. Bura yapıldıktan sonra burada yerde yatan levha Alparslan Türkeş, yazan levhaydı. Buranın durumunu geçtiğimiz aylarda dile getirmiştim üstelik sosyal medya da paylaştım. Ama hiçbir gelişme olmadı. Parkın düzelmesi için çalışmalar yapılmadı. Park hala eskisi gibi duruyor. Bizler Milliyetçi insanlarız Alparslan Türkeş’in izindeyiz diyen başkanlar yetkililer buranın durumunu hiç mi görmüyorsunuz. Hiç mi yüreğiniz sızlamıyor. Parkın yanından geçen yol genişletilmesi çalışmalarında yola giden bölüme rastgelen levha sökülmüştür. Yol çalışmaları bittiği halde bu levha yerine konmamıştır. Hala yerde yatmaktadır. Daha önce bu parkın yapılmasını ve Başbuğun adını veren Başkan da bu güne kadar burayla ilgisiz kalmıştır. Atılgan Yılmaz’dan isteğimiz bu bakımsız, rezil parkı ele alması, “Alparslan Türkeş ” levhasını en kısa zamanda herkesin görebileceği bir şekilde düzenlemesidir. Burayı dile getirdiğimde tamam yapacağız diyenler tekrar yayınlıyorum buraya Mucurumuza bu görüntü hiç yakışmıyor.  Bir an önce buranın yapılmasını bekliyoruz.”

Haber Serhat Erdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir