Ak Parti İl Başkanlığı Kan Bağışında Bulundu

Reklam
Reklamı Gizle

AK Parti Genel Merkez 81 il genlinde kan bağışı kampanyası başlattı. Bu bağlamda Ak Parti Kırşehir İl Başkanlığı Cacabey meydanında bulunan Kızılay kan bağışı tırında kan verdi.

Ak Parti İl Başkanlığı’nın öncülüğünde düzenlenen bağışa, Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, Ak Parti İl, İlçe Yönetimi, Kadın, ve Gençlik Kolları üyeleri katıldılar.

Bağış öncesi Kızılay yetkilileri tarafından verilen formları dolduran partililer daha sonra sırayla kan bağışında bulundular. Bağış Öncesi açıklama yapan Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Türkiye genelinde kan bağışlarının önemli oranda düştüğünü belirtti. Kendirli, Vatandaşları teşvik etmek amacıyla bu bağış etkinliğini düzenlediklerini ifade ederek şu görüşlere yer verdi;

“Tüm dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Salgın hastalıkla mücadele veriyoruz. Kızılay’ımızn kan stoklarındaki ciddi manada düşüş oldu. Pandemi tedbirlerine uyarak kan bağışında bulunuyoruz. Bilerek çok kalabalık gelmedik sosyal mesafe açısından 30 ar kişilik gruplar halinde Kırşehir’de kan bağışında bulunacağız. Kan bağışı çok önemli bu manada Kırşehirli vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz. Yine bugün haftalarıdır eda edemediğimiz Cuma namazımızı virüs tedbirlerimizin hafifletilmesi nedeniyle bugün meydan da Cuma namazımızı kıldık. Allah tekrar nasip etsin diyorum rabbim tüm milletimizi bu salgın hastalıktan korusun ayrıca İstanbul’un fetih yıl dönümünü kutluyorum.”

Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan’da vatandaşlara çağrıda bulunarak şunları söyledi “Kızılay’ımız  ülkemizin çok büyük yardım kuruluşudur. Bilindiği üzere her türlü afet durumunda vatandaşlarımızın yanında oluyor. Kızılay’ın en büyük görevlerinden bir tanesi de kan tedariki çeşitli ekipmanları ile kan toplayıp kan ihtiyacını karşılıyorlar. Koronavirüs sonrası kan stoklarında ciddi manada düşüş oldu. kan düşüşü hastanedeki vatandaşlarımızı mağdur hale getirdi. Bunun için genel merkezimiz bir kampanya başlattı. Bizlerde teşkilat olarak gelip kan bağışında bulunduk.”

Haber Serhat Erdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir