80 Çeşit Doğal Sabun Kırşehir Halkıyla Buluştu

Reklam
Reklamı Gizle

Tüketildiğinde vücuda fayda sağlayan bitkiler, sabun olarak kullanıldığında da ciltteki sorunlara iyi geliyor. 

Çeşitli bitki özleriyle hazırlanan doğal sabunların, kanıtlanmış birçok faydası bulunuyor. Tamamen doğal malzemelerden üretilen sabunlar, sivilcelenme, kırışıklıklar ve sarkmalardan saç bakımına kadar pek çok alanda etki sağlıyor.

Konuyla ilgili Yöresel ürünler fuarında organik sabun satışı yapan Mahmut Yiğit, Gazetemize açıklamalarda bulundu. Yiğit, sabunların tamamen doğal olduğunu ifade ederek üretimini kendisinin yaptığını söyledi. Yiğit, açmış olduğu standa Kırşehirlileri beklediğini belirterek açıklamasında şunları söyledi:

 “Antakya Samandağı Altınözü’nden geliyorum. Kırşehir’e doğal bitkisel sabun getirdik. Sabunlar kendi üretimimiz imalatçı biziz zaten şifa niyetine ortalama seksen çeşit sabun bulunmaktadır. El yüz egzama sedef sivilce ve akneden tutun ayak mantarına kadar sabunumuz bulunmaktadır. Kırşehir’e ilk gelişim bundan önce yine böyle bir organizasyon olmuştu yoğun talep olduğunu duyduk çok şükür bizde Kırşehir’den memnunuz. İnşallah onlarda bizden memnundur. Sabunlarımız tamamen doğal organik tüm Kırşehir Halkına sesleniyoruz Kırşehir Belediyespor adına yapılan bir etkinlik bütün herkesi buraya bekliyoruz.  İnsanlar artık cilt ve saç bakımında daha doğal olana yöneliyor. Şampuanları bırakıp eskiden olduğu gibi cildimizi ve saçlarımızı sabunlarla temizlemeye başladık. Çünkü doğal olanın kıymeti tekrardan anlaşıldı. Cildimizi ve saçlarımızı temizlerken kullandığımız doğal sabunlardan bir tanesi de keçi sütü sabunu.”

İnsanlar artık cilt ve saç bakımında daha doğal olana yöneliyor. Şampuanları bırakıp eskiden olduğu gibi cildimizi ve saçlarımızı sabunlarla temizlemeye başladık. Çünkü doğal olanın kıymeti tekrardan anlaşıldı. Cildimizi ve saçlarımızı temizlerken kullandığımız doğal sabunlardan bir tanesi de keçi sütü sabunu.

Keçi sütünden üretilmiş doğal sabunlar bol miktarda keçi sütü, Hint yağı, Hindistan cevizi yağı, badem yağı, zeytinyağı ve shea yağı içerir.

Keçi sütü sabununu düzenli olarak kullandığınızda cildinizdeki siyah noktalar temizlenir. Bu da cildinizin daha temiz ve parlak görünmesini sağlar. Ayrıca keçi sütü sabunu siyah noktaların oluşmasına sebep olan bakterileri de ciltten uzaklaştırır. Bu sabun size pürüzsüz ve temiz bir cilt vadeder.

Sivilce probleminiz varsa cildinizi mutlaka keçi sütü sabunuyla temizlemenizi tavsiye ederiz. Çünkü keçi sütü sabunu sivilceleri yok eder. Ciltteki mikropları temizler ve cilde nefes aldırır. Bu sayede de ciltte sivilce oluşumunun önüne geçer. Ayrıca keçi sütü sabunu cilt hücrelerini de yeniler.

Cildinizin kurumasından korktuğunuz için sabun kullanmak istemiyorsanız keçi sütü sabununu tercih edebilirsiniz. Çünkü bu sabun cildi kurutmaz. Fakat cilt altındaki iltihapların kurumasını ve deriden dışarıya atılmasını sağlar. Eğer bu sabunu kullandığınızda kuruluk hissederseniz nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederiz.

Saçlarımızı keçi sütü sabunuyla yıkayabilir miyiz?

Keçi sütü sabunu saç temizliğinde de kullanılabilir. Bu sabun içerisindeki A, E vitaminleri sayesinde ve protein içeriğiyle saçlarınızı besleyecek, nem ve hacim kazandıracaktır.

Yüzümüzü beyazlatmak için keçi sütü sabunu kullanabilir miyiz?

Doğal keçi sütü sabunu düzenli kullanılırsa cilt rengini az da olsa açar. Bilhassa güneş lekelerinden şikayetçiyseniz keçi sütü sabunuyla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Keçi sütü sabunu hangi vitamin ve mineralleri içerir?

Keçi sütü anne sütüne en yakın süt olarak bilinir. Bu süt; A, B1, B6, B12, C ve E vitaminleri, mineraller, sitrik asit, amino asitler, doymamış yağ asitleri, doğal enzimler içerir.

(Didem Ceylan)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir