3 Ayda Bir 400 TL Toplu Sözleşme İkramiyesi

Reklam
Reklamı Gizle

Sağlık-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Yasin Yücesan açıklamalarda bulundu. Sağlık Sen Kırşehir İl Temsilcisi Yasin Yücesan gerçekleştirdiği açıklamada sağlık çalışanlarının döner sermaye  sabitlerine %20 zam alacaklarını ifade etti. %20 zammın Sağlık-Sen’in toplu sözleşme zaferinin en belirgin maddelerinden birinin olduğunu ifade etti. Yücesan açıklamalarının devamında: “Sağlık çalışanlarımız döner sermaye sabitlerine %20 zam alacaklar. Bu sağlık çalışanlarımız açısından tarihi bir kazanımdır ve Sağlık-Sen’in toplu sözleşme zaferinin en belirgin maddelerinden biridir. Sağlık çalışanlarımızın büyük bir çoğunluğu sabit ödeme dışında herhangi bir ek ödeme alamamaktadır. Döner sermaye sabitine ek olarak getirilen %20’lik zam sağlık çalışanlarımızın ek ödeme mağduriyetini çok büyük oranda gidermiş olacaktır.

Döner sermaye sabitine gelecek olan %20’lik zamdan; Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru, Laborant, Anestezi, Radyoloji, Tıbbi Sekreter gibi sağlık hizmetleri sınıfı, Tekniker, teknisyen, mühendis gibi teknik hizmetler sınıfı, Vhki, Hizmetli, Şoför, Memur, Şef vb. Genel İdari Hizmetler ve yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan bütün arkadaşlarımız döner sermaye sabitinin %20 zammından faydalanacaklardır. Ayrıca Üniversitelerde ve Adli Tıp Kurumunda görev yapan üyelerimizde bu haktan faydalanacaktır.”dedi.

Sağlık-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Yasin Yücesan sendikaya üye olan bütün sağlık çalışanlarına 3 ayda bir 400 TL toplu sözleşme ikramiyesi ödeneceğini ifade etti. Üyelerin ödediği aylık aidat maaşın binde 5’i kadar olduğunu sendika üyelerinin ödediği aidat aylık ortalama 25 TL civarı olduğunu ifade eden Şube Başkanı Yücesan: “Sendikamıza üye olan bütün sağlık çalışanlarına 3 ayda bir 400 TL toplu sözleşme ikramiyesi ödenecektir. Üyelerimizin ödediği aylık aidat maaşın binde 5’i kadar olup, sendika üyelerimizin ödediği aidat aylık ortalama 25 TL civarındadır. Üyelerimizin ödediği aidata herhangi bir ekleme falan olması mümkün değildir. Dolayısıyla sendikamıza üye olan arkadaşlar 3 ayda bir 400 TL alacak olup, sendikamıza ödeyecekleri aylık aidat 25 TL civarında olacaktır.”dedi.

3600 EK GÖSTERGE

Sağlık-Sen Şube Başkanı Yücesan sağlık çalışanlarına verilecek olan 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmanın 2022 yılı içerisinde tamamlanacağını ifade ederek şu ifadelere yer verdi: “Sağlık çalışanlarına verilecek olan 3600 ek gösterge ile ilgili çalışma 2022 yılı içerinde tamamlanacaktır. Bununla ilgili toplu sözleşme maddesinde 2022 yılında sürecin tamamlanacağı açıkça belirtilmiştir. Madde…- (1) Kamu kurum ve kuruluşlarının görüşleri alınarak 3600 ek gösterge düzenlemesi dahil olmak üzere ek göstergelere ilişkin çalışma, yetkili konfederasyonun katkı ve katılımıyla 2022 yılı içerisinde tamamlanacaktır.”

SÖZLEŞMELİLERE KADRO ;

Sözleşmelilerin kadroya geçişleriyle ilgili sürecin 2022 yılında tamamlanacağını belirten Yücesan: “Sözleşmeli çalışanların kadroya geçişleriyle ilgili süreç 2022 yılında tamamlanacaktır.

Konu ile ilgili toplu sözleşme maddesinde de açıkça sözleşmelilerle ilgili düzenlemenin 2022 yılı içerisinde tamamlanacağı belirtilmiştir.

İlgili madde ;

Madde… – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarının görüşü alınarak, sözleşmeli personel mevzuatında düzenleme yapılması suretiyle sözleşmeli personelin statülerinin yeniden belirlenmesine ilişkin çalışma, yetkili konfederasyonun katkı ve katılımıyla 2022 yılı içerisinde tamamlanacaktır.”dedi.(HABER: DİDEM CEYLAN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir