25 yıllık kadın şoför yolculardan tam destek alıyor

Reklam
Reklamı Gizle
25 yıllık kadın şoför yolculardan tam destek alıyor
  • Kırşehir’de 25 yıllık şoför 1 çocuk annesi Fatma Işık, işini çok sevdiğini Öğretmenlik mesleğinden sonra yapılacak en iyi iş olduğunu söyledi. Kadın yolcular ise kendilerini daha güvende hissettiklerini belirtti.

Kırşehirli Fatma Işık 51 yaşında ve 1 çocuk annesi. 25 yıl önce ticari taksi kullanarak direksiyon başına geçen Işık bir süre sonra minibüs kullanmaya başladı. Şehir içi ulaşımda yıllarca çalıştıktan sonra Belediye’nin ilan ettiği şoförlük kadrosu için başvuru yaptı. Başvurusu kabul edilen Işık son 5 aydır şehir içi yolcu otobüsünü kullanıyor.

“Şoförlüğü Çok Seviyorum”

Şoförlüğü çok sevdiğini belirten Fatma Işık, “ Yaklaşık 5 ay önce otobüs şoförlüğüne başladım . Onun dışında 25 yıldır şoförüm. Minibüs tarzı araçlar kullandım. Şoförlüğü çok seviyorum. Bayanın yapabileceği en büyük meslek ‘öğretmenlik’ derler . Bana göre bundan sonra gelecek olan şoförlüktür .Herkes çok destekçim herkes çok memnun ben de memnunum .Eşim de çok büyük destekçim” dedi.

“Çift Parklar işimizi çok zorlaştırıyor”

Otobüs duraklarının önüne çift park yapan sürücülerin kendisine çok zorluk çıkarttığını söyleyen Işık,”

Eğer belediye otobüs şoförüysen çift parklar ,benim girmem gereken durağa başka sivil araçların park “etmesi, benim için en büyük sorun” diye konuştu.

“Herkes Çok Mutlu Oluyor”

Vatandaşların ilk başlarda otobüs şoförünün kadın olmasına şaşkınlıkla  karşıladıklarını söyleyen Işık ,” Vatandaşlar ilk başlarda şaşırdılar. Daha sonra çok mutlu oluyorlar. ’Bayanın şoför olması ne büyük bir gurur’. Herkes çok mutlu oluyor .Özellikle genç kızlarımız çok çok mutlu oluyor” ifadelerini kullandı.

Erkeklerin yapabileceği çoğu işi kadınlarında yapabildiğini ifade eden Cemre Bayram şunları söyledi:

“Biraz fazla şaşırtıyor .Erkek şoförlere alışkındık. Çok mutlu ediyor bizi. Güven veriyor. Güzel kullanmaları da ayrıca mutlu ediyor. Erkeklerin yapabildiği çoğu işi yaptığını gösteriyor bize.” Dedi

(40 ARENA HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir