Reklam
Reklamı Gizle
  • DALGACI MAMUT

DALGACI MAMUT

Hemen hemen Hababam Sınıfını izlemeyenimiz yoktur. Okul müdürü Mahmut Hoca, tüm  yaramaz öğrencilere ayar vermeye kalkar, onların okula gitmesini iyi bir eğitim ve öğretim görmelerini sağlamaya çalışır şimdi nerdeee öyle hoca bulmak müdür bulmak.

Liyakatsiz kişiler torpilini bulan adamını bulan eğitimi lisansı önemli değil hoop o işin başına. Geçtiğimiz Ramazan ayının son gününde Kırşehir Basın Konseyi olarak Vali Sayın İbrahim Akın Bey’e İftar yemeği düzenlemiştik sohbet esnasında sayın vali bir müdürü ya da bürokratı aynı görevde aynı yerde beş yıl bulundurmayacaksın demişti. Nedenine gelince, yaptığı işe konsantre olamıyor, ahbap çavuş ilişkisi ile iş yürütüyor, yaptığı işe kendini veremeyip iş kaybına neden olmaktır demişti. ’Rahmetli Kırşehir’e çok hizmetleri olmuş Jeotermali, Seracılığı Kırşehir’imize kazandıran Neşet Kanyılmaz; oda şunu demişti: Birisi yalvar yakar el etek öper devletin bir kurumunda hizmetli olmak ister, o işi alınca bu seferde müdür olmak için aynı taktiği uygular der. Günümüzde maalesef bu şekilde görev veriliyor ve iş yapılıyor zannediliyor…

Eylül ve Ekim Ayı Kırşehir için önemli  günlerdir, kültürünü, mirasını, turizmini, yiyecek ve içeceklerini tanıtmak için önemli günlerdir.

Ahiliğin Kırşehir’de doğuşu, cevizin anavatanının Kırşehir oluşu, Ozanlar ve Ahiliğin Şehri’nin Ulusal ve Uluslararası arenada tanıtmak için çok büyük fırsatlardır. BU fırsatlarla ilgili projeleri yapanların ve konusunda uzmanlaşmış yerel kişilerden oluşan bir kurumsallığın olması çok isterdik , ne yazık ki Ahilik her yıl olduğu gibi bu yılda sönük geçmekte, Ahilik kutlamalarında Esnaflar en ön sırada olması gerekirken Öğrenciler, Kamu görevlileri yürümekteler. Ticaretin T harfini bilmeyen bir Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, Ahiliğin organizasyon başına getirmişler (gerçi onun İl Müdürlüğünü Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden tanıyoruz da neyse konumuz bu değil eğer yazmamız gerekirse onu da yazarız).

Ahi Evran-ı Veli Hazretleri şefkatli, merhametli, adaletli, faziletli,iffetli,dürüst ol demiştir. Sadece bir otele bir Lokantaya, milyonlarca bütçesi olan ahiliği sadece bir Reklam ajansına ya da başka kişilere yandaşlara verme, doldurma değildir her Esnafa eşit şekilde vermektir, Ahilik, Komşusu aç iken tok bizden değildir diyecek kadar hoş görülüdür.

Tüm Yurtta Yerel medyaya sahip çık panelleri yapılırken Cumhurbaşkanımıza yerel medyaların kurtarılması için bir dizi genelgeler yayınlarken, Kırşehir Valisi Belediyelere ve diğer kurumlara yazı göndererek İhaleler mutlaka Gazetelerde yayınlansın emrini vermişken Bazı yönetenler Kırşehir’in Yerel medyasına kapısına kilit vurulmasına çalışmaktalardır.

Bizlerin hiçbir şekilde esamisinin okunmaması, Gazetecilerin başı olarak beni çok üzmektedir. Biz aylar önce bir Dilekçe verdik Ticaret İl Müdürlüğüne; 81 İlden 81 Gazeteciyi Kırşehir’de misafir edelim diye, yaklaşık iki aydır Dilekçemize cevap dahi verilmedi. Oysa yanı başımızdaki Kayseri Kasım ayında 250 Yerel, Ulusal ve Uluslararası Gazetecileri Misafir edecekler; Kayseri Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sayın Veli Altınkaya bizleri bu konuda bilgilendirmiştir. Anadolu’nun birçok şehrinde Yerel medyasına destekler çığ gibi büyürken paylaşımları adaletli yapılırken Kırşehir medyasına adeta hançer saplanmakta bunu asla kabullenmeyeceğiz.

Velhasıl Diyeceğim şu ki Şehrinin Gazetecisine, Esnafına, vergisini ödeyen, Ekonomik krizde inim inim inleyen vatandaşına destek olmayanı kim olursa olsun Allah bildiği gibi yapsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir