‘Kızmaca Yok Pazarcı Kardeş’

Reklam
Reklamı Gizle

         Sonbaharın sonuna yaklaşmasıyla Kırşehir Pazar yerinde yerli ürün kalmamasına rağmen, pazarcıların yerli olmayan ürünleri yerli diye satmaları vatandaşı mağdur ediyor. Koronavirüs nedeniyle teması aza indirmek için Pazar yerlerinde ürün seçmek yasaklandı. Bunu fırsat bile bazı pazarcılar tüketiciye ürünü seçtirmeden poşete koyuyor.

         Vatandaş mecburen almak zorunda kalıyor. Eve gidip poşeti açtıklarında ürünlerin bir kısmı çürük çıkıyor. Ekonomik yönden zorluk yaşayan vatandaş bir de böyle olumsuzluklar yaşayınca pazarcılara sitem ediyor.

         Ayrıca iddiaya göre pazarda ürünler tartılırken vatandaş ürünleri kaç kilo olduğunu göremiyor. Bunun nedenini ise tartıların pazarcıya dönük olmasına bağlıyorlar. Bu durumdan ötürü vatandaşlar Pazar gitmek yerine markete yöneliyor. 

Kırşehir’de pazarına giden bir okurumuz, tezgâhlarda ürün seçmenin yasaklanması nedeniyle ihtiyacı olan ürünleri satın alarak köyüne dönmüş. Pazarı hızlıca yapıp evine döndüğünü aktaran okurumuz, çarşıda poşetleri kontrol etmediğini ifade ederek yaşadıkları aktardı. “ Virüs sebebi ile pazarcılar ürün seçtirmedikleri için bugün pazardan sebze ve meyve aldık. Nerde çürük soğan var ise hepsini bizim poşete doldurmuşlar. Köydeyim ve ürünleri geri getiremiyorum. O kadar sinirliyim ki, çarşıya dönüp poşeti pazarcının kafasına geçirmeyi çok isterdim.

         Belediyenin bu konuyla ilgilenmesi gerekiyor. Lütfen konuyu gündeme taşıyın ve fırsatçılara karşı halkımız dikkatli olsun. Allah korusun savaş falan çıksa aç kalırız. Ondan hariç ürünlere bakalım dediğimizde yalan mı söylüyoruz? Git başka yerden al gibi tabirler kullanılıyor. Şu korona günlerinde böyle yapmaları onlara müşteri kaybettirir ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir