Kırşehirli Esnaftan Örnek Davranış

Reklam
Reklamı Gizle

Kırşehirli Esnaftan Örnek Davranış

Kırşehir’de faaliyet gösteren bir oto yıkamacı, bu vatan için hayatlarını seve seve feda eden şehitlerin aileleri ile gazilere ücretsiz oto yıkama, temizleme, bakım ve kuaför hizmeti vermeye başladı.

Kırşehir merkezde Güzel oto yıkama ve kuaför işletmesi bulunan Süleyman Güzel, bütün şehit aileleri ile gazilere ve yakınlarına ücretsiz hizmet vermeye başladı.

Ülkemizin içeride ve dışarıda yaşadığı olayları kendisinin de yakinen takip ettiğini belirten Güzel, herkesin bir şekilde taşın altına elini sokması gerektiğini söyledi. Millet olarak sağduyulu olunması gereken son derece önemli bir süreçten geçildiğinin altını çizen Süleyman Güzel, “Ben oto yıkama ve kuaför işletmesi çalıştırıyorum. Bu vatanı şehitlerimize borçluyuz böyle birşey yapmam gerektiği düşüncesine vardım. Onun için, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize ücretsiz olarak oto yıkama, detaylı iç temizlik ve kuaför hizmetleri vermeye karar verdim. Ayrıca, başka konularda da elimizden ne geliyorsa yine şehit ve gazi yakınları için seve seve yardımcı olmaya hazırım. Bu işi 8 yıldır yapıyorum ve burayı açmam 6 ayı buldu. Şehit ailelerine ücretsiz oto yıkama gibi bir planımız vardı. Şehit yakınlarımıza böyle bir hizmet veriyoruz çünkü şehitlerimiz bizler için can verdi. Şehit aileleri burada pek fazla yok ama birkaç tane geliyor ve onlar ücret ödemek istiyorlar ama biz kabul etmiyoruz. Bizim yaptığımız bunların yanında hiçbir şey ama biz yine de yapıyoruz. Şu süre zarfında başka aileler de geliyor onlara da elimizden geleni yapıyoruz. Pandemi sürecinden dolayı Kırşehir olarak sıkıntı çektik. Bizlerde bir şeyler yapmaya çalıştık ve bu süre zarfında hem insanların sağlığı için hem de bizlerin sağlığı için ücretsiz dezenfekte yapıyoruz. ” dedi.

Müşteri olarak otomobilini yıkatmaya yer ararken, bu kampanyayı gördüğü için otomobilini özellikle burada yıkattığını ileri süren Ali Bulut ise, bu kampanyanın herkese örnek olması gerektiğini kaydetti.

Buradaki kampanyanın herkese örnek olması gerektiğini kaydeden bazı müşteriler de örnek davranışından dolayı işletme sahibini kutladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir